telefonunuzu kaybetmemek için ne önlem alıyorsunuz

sb. telefon kaybolması felaket. kaybolmaması için herhangi bir önleminiz varmı? insanlık hali kaybedebiliriz

Android Cihaz Yöneticisi var, gear sport saatim var eğer bağlantı koparsa titriyor.

Maddi kaybı ve biraz üzüntüsü dışında felaket olan bir şey yok benim için, veri kaybı en fazla o gün çektiğim fotoğraflar seviyesinde kalır. whatsapp konuşmalarında biraz kayıp olur bir de sanırım. Geri kalan her şey yedekleniyor zaten. Akıllı telefon kullanıp veri kaybeden insan varsa hala komik kalır yani.
  • atom karincanin torunu  (13.03.19 03:26:53)
Bağımlı oluyorsun, elinden düşmüyor.

  • neymis  (13.03.19 08:39:46)
Cebime koyuyorum.
Bir yerden kalkarken, bir yerden ayrilirken elimle kicimin kenarini yokluyorum arka cepte telefon duruyor mu diye.

-rehberim google hesabimda
-notlarim google keep'te
-cektigim fotograflar otomatik google photos'a upload oluyor.

O kadar da felaket değil.
  • stavro  (13.03.19 09:12:51 ~ 09:33:27)
İnsan evlatları için kilit ekranında "kaybolup bulunması durumunda şu şu nolu telefonu arayınız" diye kayan bir yazı var. Bir de google cihazımı bul uygulamam var.

Telefonun içindeki fotoğraflar veya dosyalar mahrem falan değil, herkese gösterebileceğim fotoğraflar, ayda bir yedekliyorum.
  • Tutkun  (13.03.19 10:22:49)