Sifir eve cikarken dikkat edilecekler

Selam,

Yeni yapilmis bir apartmandaki bir daireye tasinacagim. Nelere dikkat etmek lazim? Aklima gelen tum sulari bir saat filan acik birakip birkac gun bekleyip bir yerde kabarma var mi diye beklemek geldi mesela.

Veya sigorta falan yapiliyor mu herhangi bir elektrik/su arizasinda bizim esyalar icin?

biz geçen yıl yaptık bunu, şantiye elektriği-suyu kullandık daha yeni ilk bireysel faturalarımız geldi. resmen yarı yarıya düştü ödediğimiz faturalar.

bizde ilk başlarda çok sigorta atma durumu oldu. daha sonra farkettik ki akım koruma rölesini diğer evlerden farklı (düşük) takmışlar.

kombi iki günde bir düşük basınç uyarısı veriyordu. teknik servis çağırdık kombide bişiy yok dedi. müteahhide ulaştık, geldiler 2 radyatör de için için su sızdırıyormuş, onu yaptılar.

bir de evi tutarken aidat için 50 lirayı geçmez demişlerdi; 90 lira oldu adsfasfasfasd

sıfır eve girince badana boya herseye yepyeni olduğu için, çıkarken depozitoyu da unutun.

sigorta yapılıyor tabii hatta yaptırın direkt. ayrıca müteahhidin olası sorunlar için ilk 1 yıl bakım anlaşması gibi bişeyi varmış. sorun çıkarsa müteahhit halletsin.

astarı yüzünden pahalıya geldi bize maalesef. bir daha sıfır ev aslaaa
  • ninotevtidze  (11.03.19 08:39:31 ~ 08:43:12)
evin elektrik ve su tesisatı mesken mi yoksa ticarethane olarak mı kayıtlı onu öğrenin, bir de evin su tesisatı ilk defa kullanılacaksa "yeni bina ilk abonelik bedeli" istiyorlar su için, onu ev sahibinden alacaksınız ya da liradan duseceksiniz.

  • dafaisss  (11.03.19 11:22:01)