[]

Askerlik sistemi değişince

Şu anda asker olanlar da etkilenecek mi?
Mesela kuzenim var, uzun dönem askerlik yapıyor. 1,5 aylık asker. Yeni sistem onaylandığı zaman bu adam 6 ayı referans alıp mı şafak sayacak?

eskiden hep öyle olurmuş. mesela 18 aydan 15 e düşünce ve 15 aydan 12 ye düşünce hep terhis olanlar olmuş. şimdi sistem komple değişiyor ya, insan emin olamıyor.

 
geçmişte hep öyle oldu. kısalacaksa kısaldı uzayacaksa da uzadı gerçekten.herhalde 6 ay referans alınacaktır ama resmi gazeteden okumak lazım. orada yazar şu anda olanların durumu.


  • ozdek  (10.03.19 23:59:23 ~ 23:59:34) 
bence mevcutu da kapsaması lazım. çünkü iş planlanırken mevcut askerin sayısı da ele alınıyor. kota ona göre belirleniyor. ayrıca askerin fazlalığına göre bedelli için kura sisteminin olması böyle bir ihtimali arttırıyor.


  • qobel  (11.03.19 00:09:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.