[]

Doktora bilim sınavlarına nasıl çalışmalı

Lisans yüksek lisanstan bir sürü konu var. Açıkçası şu nedir tarzı tanım sorularını sorarlar mı merak ediyorum. Genel olarak nasıl çalışmak gerek?

Bir de torpil olur diye çalışasım gelmiyor.


 
Yl bilim sınavlarina hazırlanırken doktora yapan bir arkadaşımin tavsiye ve deneyimlerinden anladığım kadarıyla ilgili olduğunuz konu hakkında bir şey üretip/tartışıp doğru ya da yanlış bir veriye/yargiya akademik dilde ulaşıp ulaşmayacağinıza bakıyorlar galiba. Keza bi hocam da doktora sinavinda sadece 1 soru sorduğunu ve tartisiniz şeklinde bitirdiğini demişti. Dolayısıyla bence konulariniza teorik anlamda ve gerek varsa pratik açısından iyi bir hakimiyet gerek. Yine konuyu yazılı/ sözlü kendi düşüncelerinizi alaninizin ustadlarinin bilgileriyle harmanlayip sunabilecek bir seviyede olmak gerek bence.


  • Amaranta ursula  (10.03.19 21:09:21) 
Sınava gireceğin bölüme git. Oradaki mevcut doktora yapanlara sor. Hiç çekinmene gerek yok.


  • intihar etsem de kendime gelsem  (10.03.19 22:09:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.