Kişisel Finans, yatırım, girişimcilik üzerine yazar/podcast.

Arıyorum. Yabancı kaynaklara hakimim ağırlıklı olarak ingilizce takip ettiğim siteler var, reddit personal finance, the financial samurai vb ama ABD bazlı tavsiye verdikleri ve buradaki finansal ortamla oldukça farklı olduğu için daha yerel öneriler verebilecek bir kaynak arıyorum.

Türkiyede yatırım tavsiyeleri, para nasıl değerlendirilebilir, uzun vade de nasıl kazanç sağlanır tarzı, Türkiye bazlı konuşan, girişimcilik vb konulara da değinen kaynaklar var mı önerdiğiniz?

Türkçede yok ama şunu tavsiye edebilirim dediğiniz yabancı kaynaklar da olabilir.

Twitter, podcast, blog vb ortamlardan takip etmeyi düşünüyorum.

Maksadım kişisel olarak bütçemi ayarladıktan sonra kenara attığım paraları nasıl değerlendirebilirim, ileride nasıl bir yan iş ve pasif gelir kaynağı oluşturabilirim veyahut az az kenara attığım parayı nasıl değerlendirmeliyim ki emekliliğimde kenarda hatırı sayılır be değer kaybetmemiş bir birikimim olsun tarzı sorularıma cevap almak, bir fikir oluşturmak.

girisimcilik konusunda yatirim yapan ali karabey var: twitter.com

onun takip ettigi yerli yatirimcilardan takip edilesi kisi ya da kisiler bulursunuz diye dusunuyorum.
  • Leonardo~Da~Vinci  (11.03.19 15:53:13)