Döküm Izgara Paslanması

Arkadaşlar selam.

Tüm kış bahçede üstü örtülü bir şekilde yatan ekte resmini gördüğünüz Remta marka endüstriyel döküm ızgaram var. Elektrikli. Ahşap iskelet yapıp mangal şekline getirdim.

Yaz hazırlıkları için sabah üstünü bir açtım, döküm kısmı tamamen paslanmış (normal olarak). Önce bir parti tel temizlik beziyle temizledim, pasları zımparaladım. sabunlu suyla üstünden geçtim, tuz serip patatesle ovaladım (internette yazıyor, bayaa işe yaradı). Sonra iki üç parti daha bezle temizledim. Pas yüksek oranda gitti gibi. Şimdi ben bununla köfte et yapmaya devam edebilir miyim? İyice temizlendiğinden nasıl emin olabilirim? Zehirlenmeyelim?

Resmî eklememişim şöyle: www.cafemarkt.com

  • aradaki uzaklik  (09.03.19 20:59:48)
Sogani ikiye kes. Soganla ovala.pas gider.

  • tunaktunaktun  (09.03.19 21:09:53)
tekrar paslanmamasi icin seasoning yapman lazim.

www.thekitchn.com
  • crucio  (10.03.19 02:55:14)