Hediyelik viski onerisi

Arkadasima hediye alacagim da, ne alacagimi bilemiyorum. Single malt scotch alacagim, tek bilgidim marka Glenfiddich ama bakinca diger markalar da guzel duruyor. 12 ya da 15 yillik Glenfiddich mi alayim yoksa bu ayarda onerebileceginiz viski var midir?

Ballantines 12

  • kablelvuku  (08.03.19 13:55:55)
İçki içmeyi seven ama şarap ve viskiyle anlaşamayan biri olarak Dimple derim. Hiç hazzetmediğim viskiyi sadece dimple olursa içerim nefis bir zıkkım :)

  • synax  (08.03.19 14:00:34)
Glenfiddich guzeldir.
laproaigh biraz isli bir tat birakir guzeldir.
lagavulin
glenmorangie
macallan

o ayarda bunlar vardir. 12-16 macallan yag gibi akar.
babamin yalancisiyim :)
  • 65 derece  (08.03.19 14:07:54)
laphroaig biraz çizgi dışı gibi. özel ve ağır bir tat herkes sevmeyebilir. dimple zaten blended hatırladığım kadarıyla.

glenmorangie ve glenfiddich arasındaki farkı anlayabilecek kapasite de bende yok. glenfiddich'ten yardır gitsin.
  • bohr atom modeli  (08.03.19 14:42:08)
glenfiddich 15 güzel viskidir

  • edaddy  (08.03.19 14:46:24)
Talisker

  • habarbey  (08.03.19 14:47:45)
Macallan.

  • monkey  (08.03.19 14:52:40)
Macallan Sienna bulursanız kaçırmadan alın, piyasadan kalktı. içmelik değil de saklamalık viski olur.
Cragganmore 12 de artık satılmayacak, çekiliyor. 235tl gibi bir fiyatı var. f/p viskisi.şuan zor bulunuyor, bitmeden alın
Lagavulin Distillers Edition Türkiye'ye yeni giriş yaptı sayılır, tadanlar çok memnun. Lagavulin 16'ya göre biraz daha hafif.
Laphroaigh 10 ya nefret edecektir ya da aşık olacaktır, öyle bir viski. hastane kokusunu severse alın.
Coal Ila 12 isli viski severler her zaman tercih ediyor,güzeldir.

ayrıca şehir-bölge bilgilerini de paylaşırsanız indirimli yerleri önerebilirim.
  • MtKrt  (08.03.19 15:11:02)
single malt sctoch'lar damıtımevlerinin bulunduğu yerlere göre kişilik kazanıyorlar. highland ve speyside bölgelerindekiler en popüler olanlar ama ben olsam laproaigh, caol ila gibi islay viskileri tercih ederdim; farklı bir perspektif kazanmış olur arkadaşın.

  • Jux  (08.03.19 15:16:11 ~ 15:19:07)
Cardhu da güzeldir.

  • (s)AINT  (08.03.19 16:04:24)
Hibiki

Araştırın, memnun kalacaksınız
  • aylakadam  (08.03.19 16:17:26)
Glenmorangie hafif, guzel fark edilir derecede vanilya ve tatli badem kokulu. Cogu kisiye hitap eder. Bogazi yakan, kafanizi kul tablasina batirmis hissi verenlerden degil. Oyle seviyorsa, Islay´in agir taslarindan olan viskileri secmelisiniz.

Talisker ve Glenmorangie diyorum viskiye bayilmayip ikisini de icen biri olarak. Cok uzak degilse viski dunyasina, severek icebilir bu viskileri.
  • buf-e kür  (08.03.19 16:36:31 ~ 16:41:07)