Yazilim ogreniyoruz duyurusu

Bu duyuruda yazilim ogreniyoruz, Ben kod yazarak cin ali yapabiliyorum, bunu hicbir sey bilmeden ogrenmek sanirim yarim saat surmustu, su an unuttum bir iki ay oldu tabi.

Ben kendimi yazilim ogrenme kampina almak istiyorum, bunun icin tavsiyeler more then welcome anacigim.

Tamam Udemy'e git sunu al bunu al ok. Ama ben ayni zamanda kursa da gitmek istiyorum, hem de yogun bir kursa. O sirada Udemy onun ustune insa etmeme yardim edebilir. SOrun su aslinda, su guzel bu guzel demeye gerek yok, her sey hakkinda fikrim cok kisitli; Misal C++ filan ogrenmek zorunda miyim, yani... zorunda miyim derken bu isin ana mantigini algoritmasini en iyi kavrayabilecegim dil bu mudur. Bu baglamda onun icin kursa gidip Udemy'den Java, Android vs dersleri alsam ayip mi olur?

Yogun ogrenme kampi icin sanirim 4 5 ay ayirabilirim, sonrasinda kendimi bu konularda nereye gidecegini anlayabilecek bir birey olarak gormek ve freelance olarak ufak tefek isler bularak pratigimi devam ettirmek niyetindeyim.

Turkiye'de bu cesit bir kursa gitsek bunun faydasi ne kadar olur, piyasa ne kadar scam ne kadar namuslu. Bir universite kursuna gitmek daha mantikli geliyor tabi guven acisindan ama sacmaliyor olabilirim.

turkce karakter eksikligi icin kusura bakmayin...

öğrenmesi kolay dillerden başla. c yada c++ ile başlamak zorunda değilsin yaygın diller olduğu için biliniyor. python ile başlayabilirsin mesela. ondan sonra kendini ödevler ver. öğrenciysen okulda bazı uzun denklemleri programla mesela.

çalışıyorsan mesleğinde mantığı kolay ama hesapları uzun olan formülleri programla hayatını kolaylaştır. böyle böyle başlamış olursun. zaten bi yerden sonra ilgi alanın kendiliğinden ortaya çıkar nereye savrulman gerektiğini anlarsın. başarılar dilerim.

ayrıca sürekli araştırıp hangi dili öğrensem falan diye zaman kaybetmeniz çokta mantıklı bir eylem değil. zamanı gelince anlarsınız ne demek istediğimi. yardırın gitsin bir tanesine
  • avatar is back  (08.03.19 11:00:10)