ingilizce look

kelime öğreneyorum da bu kelimeyi nasıl öğreneyim? kafam karıştı. bir bakmak anlamı var bir de görünmek. bu tamam. ama bir de look at ve look for var. bunlar biraz farklı anlamlarda. bunlar ayrı phrasal verbler mi yoksa aynı fiilii bunlarsız kullanamıyor muyuz listen to gibi?

bunların öğrenmenin kolay yolu var mı? bu tarz kelimeler yüzünden vocabulary çalışmak zor oluyor. :/

tek tek ezberlemek zor, örnek gördükçe aklınızda kalacak. yanyana koyarsanız hepsini bir sürü phrasel vs çıkar. öyle gözünüz korkmasın. cümle gördükçe anlamına bakın derim.

aklıma gelen en yaygın kullanımları:

look - bak
look out! - dikkat et (bişey geliyor ona bak)
look at me - bana bak
look at that - şuna bak
look me in the eyes - gözümün içine bak
I am looking for apples - elmaları arıyorum
I am looking for a job - iş arıyorum
can you look after my dog for 5 min? köpeğime 5 dk bakar mısın? (ilgilenmek)
  • sttc  (07.03.19 23:15:28)
cevirmenlik ogrenmiyorsunuz. ingilizce ogreniyorsunuz. ingilizcede ogrendiginiz her bir kelimeyi zirt pirt turkce'ye cevirmeyin. o kelimeyi kendi dogasinda, ingilizce anlamaya bakin.

vocabulary de ingilizce-ingilizce tavsiye ediyorum. ogrenmenin kolay yolu bu.
  • Leonardo~Da~Vinci  (07.03.19 23:18:08)
Look at the tabela.

Fatih terimden aklina gelsin
  • acemi  (07.03.19 23:31:32)
Vocabulary kendi basina calisilmaz. Zaman kaybi. Kitap okuyarak, film izleyerek vs ogreneceksin.

  • hot potato  (07.03.19 23:58:04 ~ 23:58:16)
@hot bunu sürekli söylüyorlar ama bence saçmalık. tabii ki bunları yapıyorum da bu şekilde kelime öğrenmeden ilerlenilmiyor. uzun süre sadece onu denedim olmuyor. sözlükten kelimeye bakmadan, ezberlemeden öğrenilmiyor. ikisi birlikte olmalı bence.

  • black mamba  (09.03.19 22:34:52)