nobel edebiyat ödülü yanlış anlaşılması

selamlar,

ben bu konuyu merak ediyorum.

niçin insanlar nobel edebiyat ödülü aldığında bir yazar yalnızca o kitabı "yılın en iyi kitabı" şeklinde bir ödül verilmiş gibi bahsediyor bu olaydan?

camus ne bileyim yabancı'yı yazıyor falan sonra o sene nobel alıyor tamam ancak bunlar yalnızca kitap üzerinden verilmiyor ya.

kim dedi abi bu insanlara bu ödül oscarlar gibi diye?

valla bana kimse dememişti ama ben de öyle olduğunu düşünüyordum. hatta hangi kitapla almış acaba falan diye düşünüyordum bazı yazarlarda.

bence bilmiyorsanız düşünülebilecek bir şey yani.
  • kljgslsdkjsd  (06.03.19 19:40:06)
dogru soyluyorsun.
bence insanlar haber kaynaklari tarafindan pompalanan yanlis bilginin kurbani. haber verenler, hatali iliskilendirme yapiyorlar. insanlarin onune koyuyorlar. insanlar bakiyor, okuyor. dogru mu degil mi teyit etmiyorlar. kim ugrasacak? bu da bilincaltlarina isliyor ve orada uzun yillar kaliyor. bir sey biliyorlar ama bildiklerinin dogru olup olmadigini bilmeden bazen savunmaya kalkiyorlar, o bilgiyi tartismada kendi dusuncelerini desteklemek icin de kullaniyorlar.

boyle seylere dikkat etmek lazim. yalan haber(burada oldugu gibi yanlis iliskilendirme de yalan haber turudur) cok tehlikeli. kafaniza yerlesir, cikmaz, dogru zannedersiniz ama oyle degildir. bu durumu kendimde farkettikten sonra haberleri teyit etmeden o seyi dogru kabul etmiyorum.
  • Leonardo~Da~Vinci  (06.03.19 19:51:50 ~ 19:54:30)