[]

kaliteli kıyafet markası

selamlar,

uzun süredir kaliteli bir kıyafet markası bulamıyorum. Colombia alıyordum, yeni aldıklarım berbat çıktı. 5 yıllık polar bu sene aldığımdan daha iyi durumda, o derece. Pierre Cardin denedim, Beymen club denedim falan ama eski kalite yok hiçbirinde.

facebook anıları hatırlatırken fark ettim, 10 senedir giydiğim bir tişörtüm varmış, mudo marka. acaba judo hala kaliteli ürünler yapıyor mu?

ben ortaokul yıllarında aldığım JanSport çantayı 30lu yaşlara kadar kullanmış insanım, Quicksilver montu 10 yıl giymiş insanım, Beymen Club gömleği 10 yıla yakın giymiş insanım. o ayarda kıyafetler bulmak artık imkansız mı?

ya da ben uzun süre giymek istiyorsam nereden alayım?

bir yol gösterin, ne olur.

 
Aynısını dün konuştuk. 10 sene önce aldığım giysiyi bugün hala giyiyorum ama geçen ay aldığım bluzun ağzı yüzü kayıyor. Alırken made in Türkiye ürün almanın sonucu bizimki. Türkiye de üretilen ürünlerin kaliteli olanları ihraç ediliyor. Aynı şekilde Bangladeş te üretilen ürünlerin de kaliteli olanları Bangladeş dışındaki ülkelere satılıyor.

Bir de kaliteyi tamamen düşüren yerli markalar var. Mavi gibi.

Genel anlamda marka ayırt etme dersen made in spain , india olanları alıyorum artık.

Marka istersen Massimo Dutti, Marks & Spencer, Beymen.
  • rakidabalikolsa  (06.03.19 10:35:43) 
Artık hiçbir ürün uzun süre kullanım için üretilmiyor. Pazarlama stratejileri değişti. Sadece kıyafet değil,beyaz eşyalar,mobilyalar,teknolojik aletler de böyle. Edison ampülü icat ettiğinde 100 sene kullanılıyordu. Kapitalizm tüketim varsa işler. Yeniden tüketmemiz için uzun ömürlü yapmıyorlar. Dünyanın her yerinde durum böyle.


  • Pertev nail  (06.03.19 11:31:35) 
levis hala kaliteli üretim yapıyor. gömlekleri ve montları çok kaliteli.


  • ppemreqq  (06.03.19 12:30:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.