tez yazanlar

tez yazmı sırasında kafanıza en çok takılan, sorun yaşadığınız şeyler neler? yazıma, atfa, şekle ilişkin şeyler de olabilir.

Review’de yer alan bilginin yer aldığı makaleye ulaşmak zorluyor. Bazen o kadar saçma kaynaklar veriliyor ki belirtilen bilgiyle alakası yok

  • intihar etsem de kendime gelsem  (05.03.19 23:17:00)
en çok şekilleri sığdırmak sorun olmuştu. küçük yapınca sığıyor ama yazılar okunmuyordu. en son sayfayı yan çevirip koyabileceğim aklıma geldi de öyle çözmüştüm, ama ondan önce 3-4 saat harcamışımdır.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (05.03.19 23:25:14 ~ 23:25:29)
Çalışma planını yapmak. Onu bir yapabilsem gerisini yazabilecekmişim gibi geliyor.

  • wish i could find a way to disappear  (05.03.19 23:33:49)
@wish i could find a way to disappear +1

  • simderun  (06.03.19 07:42:14)
Yazabilmek bir noktadan sonra ilerlemiyor sanki.

  • bartholomew87  (06.03.19 07:59:46)
başlarda değindiğim konulara ilerleyen başlıklarda tekrar değinmem zorunlu hale geldiğinde ne yapacağımı kestiremiyordum. tez danışmanımın sonraki başlıklarda önceki bir konuya değinmek istiyorsan ilgili konunun değerlendirmesi için bknz bölüm x şeklinde dipnot düşüp tekrar tekrar aynı konuyu incelemememi önermişti. pek tatmin etmese de tekrara düşmemek adına kabul etmiştim.

  • jeanjack  (06.03.19 14:06:01)