Temel Linux kaynak tavsiyesi - (Türkçe tercihim)

Arkadaşlar Linux un Ubuntu/Debian kısmında temel linux komut yapısını, terminalde işleri halletmemi sağlayacak şekilde kitap tavsiyesine ihtiyacım var. İşte apache- php- mysql düzenlemeleri web server kurulumları vs. konularında birşeyler yaptırtacak şekilde.. değerli kaynak tavsiyelerine ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

kitap yerine kendin exel listesi oluştur ya da deftere not al interneete bir sürü site var hepsinin parçasını birleştirirsen daha sağlam öğrenebilirsin
wiki.uhem.itu.edu.tr

maker.pro

www.dummies.com

önerim sistem dili ingilizce olsun. hatalar türkçe yazmasın çünkü yabancı sitelerde de aratabilirsin.

apache web server ı baaşka arkadaşa bırakıyorum daha iyi bilen. bu konu da da aynı mantıkta gidebilir. ve hatta her konuda :)
  • hitsumo  (05.03.19 10:36:17)