[]

ideali için büyük fedakarlıklar yapan kahramanlı filmler

gattaca, the great gatsby, the king of comedy, cool hand luke gibi bir karakterin bir mevzuyu takıntı haline getirip o uğurda inanılmaz fedakarlıklarla acayip işler yaptığı hikayeler beni çok etkiliyor. aklınıza bu tarzda ve beğenilebilirliği olan başka filmler geliyor mu?
 
The Prestige
www.imdb.com

verdiğin örneklere benzer olmasa da "super" ve "defendor" da demek isterim.
www.imdb.com
www.imdb.com
  • late viper  (04.03.19 22:29:07) 
Whiplash


  • nothing in my way  (04.03.19 22:39:42) 
nightcrawler
www.imdb.com

  • kedikumunaiseyenadam  (04.03.19 22:52:44 ~ 22:53:14) 
whiplash deyince aklıma öğrenci çocuktan ziyade jk simmons geliyor, bahsettiğim filmlerdeki kadar bi baskınlığı yok o karakterin demek ki. nightcrawler'da da biraz negatif karakter olması sebebiyle sanırım çok o hissi vermedi. ikisi de uyuyor tanıma aslında ama bahsettiğim farklar sebebiyle çok etkilemediler beni galiba iyi filmler olsalar da. prestige evet tam uyuyor, super'i de merak ediyodum bu bahaneyle bakayım bu aralar.


  • semaforo de medianoche  (05.03.19 00:54:13) 
the wolf of wall street olabilir yakın dönemden.
onun dışında scarface iyi bir örnek.
the theory of everything
yeni çıkan bohemian rhapsody
quills
amadeus
shine

genelde biyografi oldu gerçi ama...
  • bohr atom modeli  (05.03.19 01:00:27) 
Last Samurai.
Scarface.
Malcolm X.
The Equalizer.
  • hepbiarayisicinde  (05.03.19 08:23:30) 
@bohr bu filmlerde benim verdiğim örneklerdeki veya ilk 3 cevaptaki gibi bir hedefe adanmışlık yok pek, daha ziyade zor yollardan geçerek bir şeyler başarma hikayeleri. (quills'i izlemedim bi bakabilirim ona ilgimi çekti, scarface'i de hiç hatırlamıyorum tekrar izleyebilirim)

@hepbiarayışiçinde last samurai ve scarface'i hayal meyal hatırlıyorum diğerlerini izlemedim ama malcolm x sanmıyorum, gerçek hikayelerde bu verdiğim örneklerdeki boyutta adanmışlıklar pek mümkün değil. the equalizer bakabilirim.
  • semaforo de medianoche  (05.03.19 12:43:10) 
Gandhi olabilir.


  • nothing in my way  (05.03.19 12:52:58 ~ 12:53:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.