2011 Honda Civic vs 2016 Polo

70bin TL'ye kadar otomatik vites bir araba arayışı içindeyim. Bu fiyatlar içinde 2015-2016 Polo, Clio, Fabia tarzı arabalar bulabiliyorum.

Ancak halihazırda babamın 2007 honda civicini kullanıyorum, araba 6 yıldır bakım dışında servis yüzü görmedi. Otomatik şanzumanı çok başarılı. Çok yakıyor ama LPG ile uyumu çok iyi, onunla hallediliyor bu sorun. Bunları düşününce hepsini boşverip 2011-2012 civic mi alsam diyorum?

Yardımcı olun dostlar.

Corolla 2013 otomatik al

  • civilengineer.v  (04.03.19 14:04:55)
Civic>Corolla>Focus.

  • deveyi diken adamin ta kendisi  (04.03.19 14:08:59)
dizel(ekonomik diye) ve en yüksek beygirlisini seç
atmosferik motor alma, bayılırsın.

  • Corc  (04.03.19 14:11:03)
eğer hatchback alacaksanız kesinlikle tavsiye ederim.

2 yıldır işe gidiş gelişte dağa taşa sürüyorum benimkini (mecburen, bulunduğum ilçeden kaynaklı ve dikkat ediyorum tabi elimden geldiğince) bana mısın demedi sağolsun.

iç ve dış dizaynı sıkılınacak gibi değil. biraz dikkat edilirse çok da yakmıyor aslında (şehirlerarası 6.5, şehiriçi 7.5). fiyatına göre özelliği de bol. tek sıkıntısı performans aracı olmaması. "basarım gaza ortalığı toza dumana katarım." diyorsanız pek hoşunuza gitmeyebilir performansı. ya da 1.8'lik modele yönelebilirsiniz.

bir de amortisörleri biraz fazla sert. yol tutuşu da buna paralel olarak çok iyi.

ek sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

not: honda civic hb, 1.4, i-shift, füme, 70000, 2012, lpg'siz

not 2: polo hem pahalı, hem küçük, hem de olası bir sorunda masrafı çok.

ek: 2012 model ama 2011 kasa benim araç. şunun fümesi işte: ipocars.com
  • avianthem  (04.03.19 14:54:59 ~ 05.03.19 10:28:56)
Hocam her türlü civic. Bir kere segment farkı var, aradaki yaş farkı bir üst segment araca binmek için değer diye düşünüyorum. Hoş bana golf, megane yada octavia'mı deseydiniz yine civic derdim.

Hb olanlar İngiltere üretimi sedan olanlara göre daha iyidir, piyasası da daha uygundur. Mutlaka bakın derim.
  • chaoslord  (04.03.19 15:04:45)
Honda civic demeye geldim.

  • brnbrs  (04.03.19 16:23:51)
herkese teşekkür ediyorum.

civic hb mantıklı seçim özellikle 1.4 olanı ama temizini, az kilometre yapmışını bulmak zor gibi, arayacağız bakalım.
  • mhmt4ever  (05.03.19 09:22:00)
1.4 atmosferik alma hocam.

  • deveyi diken adamin ta kendisi  (05.03.19 10:46:24)
corolla D4D +1

  • ekinox  (05.03.19 13:41:44)