[]

ios numara engelleme

önceden bu sms atan firmaları engelleyebiliyorduk şimdi engelleyemiyorum neden böyle oldu? mesela önceden messages kısmına girip sms atan firmanın adına tıklayıp info kısmına basıp oradan Block this Caller yapınca otomatik orası Unblock Caller falan oluyordu şimdi basıyorum hiçbir şey olmuyor?
 
çünkü onlar normal bir numara değil. denemek için numarayı ara. ekranda değişik bir rakam kombinasyonu göreceksin. bu duruma care olarak. şu yöntem var.

1. rehberinde "spam" diye bir kayıt aç.
2. sonra spam kullanıcısını blokla.
3. şimdi istemediğin tüm numaraları spam'ın altına ekle.

böyle tek tek uğraşmadan hepsini engelliyorsun.
  • helenart  (04.03.19 12:24:04) 
ben de helenart'in dediigi gibi yapiyorum, tek bir kayit actim ve istemedigim numaralari bunun altina ekledim ve blokladim. ama @good'un dedigi sanirim sms'ler. bazi sms gondereinlerde numara olmuyor onlari bloklayamiyorum ben de

gonderenin adini aynen tel defterine yeni kayit ekliyorum ve blokluyorum ama yemiyor, numara olmadigi icin bloklamiyor
  • exlibris  (04.03.19 15:42:12) 
@helen deneyeceğim ama dediğim gibi benim olayım sms gönderen firmalar. aslında daha önceden yapabiliyordum. engelleniyordu fakat sonradan ne olduysa bir ios güncellemesinde gitti anlamadım bende.

@exlibris evet benim dediğim sms gönderen firmalar. yani misal veriyorum gönderne kişi "GollerCepte" diye birisi. ben sms almak istemiyorum, eskiden numaramı kullanan kişi bunlara sağa sola hep kayıt olmuş malum bende saçma sapan mesajlar alıyorum çok kötü bir durum.
  • goodenuff  (04.03.19 17:37:37) 
burada mevzu zaten isimle gelen sms'ler. örn: TATILEGIT git diye yazıyor gönderen. bu durumda, gönderenin adının üzerine basın, zaten i (info) da orada çıkıyor. bu menüde ara işareti var. ara derseniz. numarayı göreceksiniz. zaten siz ara diyince aranamıyor diyip iptal edecek telefon. o çıkan numarayı son arananlarda görebilirsiniz. oradan da ister spam'a ekleyin.

ios sadece düzgün kodlanmış numaraları engelliyor. bu firmalar engelin önüne geçmek için standart dışı numaralar kullanıyorlar.
  • helenart  (05.03.19 00:31:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.