evinizde sigara içilmesine müsaade ediyor musunuz?

uyarabileceğiniz samimiyette olmayan misafirlerinizi nasıl uyarıyorsunuz?

Kim olursa olsun izin vermiyorum, balkona çıkmalarını rica ediyroum.

  • taurina  (03.03.19 18:58:57 ~ 18:59:04)
Asla izin vermem ve samimiyetten bağımsız uyarırım. İzin almadan sigara yakana da çok şaşarım.

  • fotrsapka  (03.03.19 19:01:37)
İzin vermem. İzin almadan içmeye kimse yeltenmedi.

  • iwasbornonamountainside  (03.03.19 19:02:13)
evde sigara içmiyoruz demek yeterli olmalı. ben de öyle oluyor .

  • bazenuyur  (03.03.19 19:02:18)
ben kendime de içirtmiyorsam kimseye de içirtmem kendi evimde, balkonu gösteririm.

  • blue rebel motorcycle club  (03.03.19 19:02:34)
Bir kisi oldu, balkonda izin verdim.

  • Traveler  (03.03.19 19:17:43)
hayır, balkonda içebileceğini söylüyorum. bunu söyleyemeyeceğim kadar samimi olmadığım biri evime hiç gelmez zaten.
ayrıca insan başka birinin evinde hiç sormadan sigara yakar mı ya? hani ev sahibi içiyordur evin içinde o zaman anlarım da, diğer türlü, sigara içmeyen birinin evinde, ne bileyim..

  • pati  (03.03.19 19:18:19)
artik belli bir bilince sahip insanlar, bize gelen sigara icenler mutlaka balkona cikiyorlar, uzun yillardir hic kimse evin icinde sigara yakmaya yeltenmedi.

  • exlibris  (03.03.19 19:35:21)
Kendim sigara içtiğim halde evimde balkon dışında bir yerde sigara içilmiyor. Evime gelen herkese de bunu söylüyorum.

  • siyah noktali film  (03.03.19 19:54:50)
izin vermiyorum.
nerede içeceğini sormadan sigara yakan olmadı bugüne kadar.

  • master of ceremonies  (03.03.19 19:57:56)
evde sigara içilmediği belli olduğundan herkes terasa çıkıp içiyor, kimse içerde içmeye yeltenmedi +1

  • ozgur bir kusun hatirati  (03.03.19 20:03:09)
hayır. isterse seks teklif etsin kızın biri yine hayır.

  • xxxo  (03.03.19 20:05:16)
kül tablası yok, sigara içmek isteyen kül tablası soruyor; "maalesef yok, evde sigara içmiyoruz" diyorum.

  • slava  (03.03.19 20:20:58)
sigara içilmiyor evimde diyebileceğim samimiyetim olmayan insanları evime hiç davet etmiyorum zaten.

  • Phoebe  (03.03.19 21:20:08)
Evde içmeyin derim herhalde ama kimse de evimde sigara içmeye kalkmadı şimdiye kadar. Herkes kendiliğinden balkona gidiyormuş şu an fark ettim :) sadece taşınırken kuzenim evde içmek istedi ev boş diye ama ona da balkonu gösterdim orada içti yine.

  • şubatsonrası  (03.03.19 23:14:07)
şubatsonrası +1
ufaktan bir devrim mi yaşanıyor acaba bu konuda, geçenlerde benim de dikkatimi çekti. eskiden kimse umursamıyordu sanki, şimdilerde ennnn kötü mutfağa geçilip öyle içiliyor. öyle çok misafir gelmez evime ama başka evlerde de gördüğüm üzere insanlar sigara içecekleri zaman bi "dışarısı" kovalıyorlar.

istisna olarak öğrenci evleri var tabii, bi de tanıdıkların yaşadığı bekar evleri diyebilirim.
  • Jux  (03.03.19 23:19:14 ~ 23:19:55)
Asla izin vermiyorum, balkonum da yok. Sigara içenleri genelde hayatıma almıyorum ama bu durum değişirse de şanslarına küssünler, apartmanın önüne filan çıkmaları lazım :)

  • mutlusismankedi2015  (04.03.19 00:31:37)
hayır, evde sigara olayına kesinlikle izin vermiyorum. uyarabileceğim samimiyette olmayanları eve sokmuyorum.

  • babilbaligi  (04.03.19 09:10:50)
15-20 yıl oldu evin içinde sigara içmeyi bırakalı. ben içmiyorsam kimse içemez. en soğuk havalarda bile balkona çıkarım. içmek isteyen de çıkacak o kadar.

  • dunden beri dimdik  (04.03.19 10:31:20)
Çok şaşırdım. Tüm cevaplar aynı neredeyse. Bizim evde sigara içen kimse olmamasına rağmen, arkadaş vs. biri gelince sigarasını içiyor. Ne o soruyor ne de biz söylüyoruz. Kendimi taş devrinde hissettim şu an.

  • valarmurgulis  (04.03.19 11:36:42)