[]

Tavana ne oluyor? Ne yapmak lazım?

Merhaba arkadaşlar,
Evde bir odanın tavanı şöyle olmaya başladı ve git gide bu hale geldi (daha da ilerleyecek ve o parça düşecek gibi):
i.hizliresim.com

Ne yapmak lazım? Yatak odası orası, üstünde su vb. ile ilgili şey yoktur diye düşünüyorum ki sudan dolayı olsa rengi değişirdi bişeyler olurdu. Neden olur ki bu?

Bir de alçı mı yapılmalı sadece üstünden geçilse yeter mi ki?

 
Bir an kendi evim sandim.

Usta, ben bu isi sordum sorusturdum. Boyacilara, insaatcilara falan akil danistim. Cikan sonuc su oldu. Boya tavana yapismamis. Haliyle kendi agirligina dayanamayip cokuyor. Spatulayla boyayi komple kaziyip once brut beton astari atilacak. Sonra boya yapilacak. Astarin gorevi boyanin yapiskanligini artirmak. Ben bu operasyon icin havalarin isinmasini bekliyorum.
  • alperz  (02.03.19 14:59:18) 
eğer bir kokuda varsa hissedilir düzeyde yosunumsu küfümsü bir koku eviniz nem alıyor nem alınan yeri tespit etmek lazim çatlak olabilir sızıntı olabilir üs kattan gelebilir dış cepheden sızabilir nemi önledinizmi kabarmayıda önlersiniz nem toplayan cihazlar var sizi geçici olarak idare eder ama nem problemini kalıcı çözmek için nem alan yerin tespiti gerekir


  • baknedicem  (02.03.19 14:59:36 ~ 15:00:30) 
Teşekkürler bana da alperz'in dediği gibi geliyor çünkü bir nem küf yok. Hiç koku yok. @alperz hocam ben de birkaç ay sonra dediğin gibi yapayım o zaman.

Hatta bundan önce çok nemli bir evde yaşıyordum burası baya kuru, fark ediyorum onu.

Cevap için herkese teşekkürler.
  • nhk ni youkosu  (02.03.19 15:21:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.