[]

50 yıllık müzik önerisi

dönemine göre avantgarde denebilecek, göreceli olarak az bilinen(hani tutup da the velvet underground falan atmayın. ya da love'ın forever changes'ini. ama genel olarak bu kafada. biraz deneysel, biraz da bad trip'mişçesine müzik arıyorum. comus vb. freak folk'a kadar yolu var. farklı olsun, sıradışı olsun), 60'lar, 70'ler müziği önerilerinizi bekliyorum. ülkesi vesairesi önemli değil fakat dönemi önemli. 60'lar/70'ler. liste olur, tek parça olur, albüm olur, önerilere açığım.
 
Magma'nın 1970-1976 arası tüm albümlerini önereceğim

www.discogs.com
  • vandergraaf  (02.03.19 12:17:11) 
magma çok severim, üdü wüdü favorilerimden. yalnız az bilinen, henüz keşfetmediğim önerileri bekliyorum daha çok. :D


  • QweAsdZxc  (02.03.19 12:21:01) 
Progressive
open.spotify.com

Classic Rock
open.spotify.com

Psychedelic

open.spotify.com
  • landho  (02.03.19 15:14:51) 
italyan prog da severim. şöyle bir göz gezdirdim, henüz dinlemedim fakat ilk liste tam benlik görünüyor, teşekkürler. :)

edit: vaay aphrodite's child da var. 666 dışında hiç keşfetme imkanım olmadı onu da, senelerdir erteliyordum. bu bahaneyle ona da bakayım.
egg de varmış, arzachel/uriel dönemi daha iyi bence. o da olacaktı spotify'da. yalnız güzel müzik zevki, beğendim. teşekkürler tekrar :D
  • QweAsdZxc  (02.03.19 16:53:52 ~ 17:56:59) 
Haha ne demek, özele geliyorum ben, buradan güzel müzikal muhabbet döner. :)


  • landho  (02.03.19 22:15:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.