Kentsel Dönüşüm

Merhabalar
Bir apartman sakiniyim. müteahhit bulup kentsel dönüşüm kapsamında binamızı yenilemek istiyoruz. arsamız boyutu itibariyle müteahhitlerin alacağı daire sayısı az olduğundan daire başı belli bir meblağ istiyorlar.
1. her kat aynı meblağ mı öder?
2. her kat yeni yapılan binada yine aynı katta mı oturur?
3. kura çekilme olayı hangi durumda oluyor?
4. bunun yasal bir dayanağı var mıdır varsa nedir?
Teşekkür ederim

Butun sorularinizin cevabi yeni yapilasacak proje ile ilintili.

Zemin kat ve normal kat mevcutta ayni mi? Yapilacak yapida ayni olabilir mi olamaz mi.
Yeni olusacak metre kare ve dagilima gore bunun ayarlamasi yapiliyor.

Yani soyle ornek veriyim: su an bina 3 katli ve katta 2 daireden toplamda 6 daire var
Yeni bina yine 3 katli ve katta 3 daire olan bir sekilde cozumlenirse

Muteahhit ara daire de alabilir en ust benim diyip sizlerde katlarda degisiklik de yapabilir.

Bunun gibi tonlarca farkli ornek ve cozum var

Yapiniz istanbuldaysa eger bana adres ya da tapu bilgisi gonderirseniz nasil bir bina yapilacagini soylerim
  • disardayim  (02.03.19 04:05:31)