[]

Kardeşim Almanca'da çok zorlanıyor.

Şu an Almanca hazırlık sınıfında. Testdaf denen bir sınava girecekler, Almanca'nın TOEFL gibi bir şeyi sanırım. üstelik yüksek bir puanla geçmesi gerekiyor (her bir modül 4/5 min)

ama konuşmada ve yazmada çok zorlanıyor.

bu sınavı bilen eden, tecrübesi olan tavsiye verebilir mi?

 
konuşma pratiği yapacağı arkadaş grubu bulsun bulamıyorsa aşağıdaki facebook grubundakiler toplanıp pratik yapıyorlar

www.facebook.com
  • nahtoderfahrung  (01.03.19 17:26:31) 
Internette para karsiligi skype uzerinden konusma dersi/pratigi yapabilecegi siteler var. Sinava hazirlaniyorsa oyle arkadas grubuyla falan olmaz, zaman kaybi.


  • hot potato  (01.03.19 19:09:38) 
Kouşmada ve yazmada soru tipleri hep aynı, örnek kitapların odfleri internette var. Kalıpları ezberlesin.


  • Aerdem  (01.03.19 20:48:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.