[]

navigasyon önerisi

selamlar, yurtdisinda yasiyorum, ilk kiraladigim arabamda navigasyon vardi, iyi kötü anlasiyorduk. ama simdi araba aldik ve navigaysonu yok. arabada telefonumla savas halindeyim olmuyor bir türlü. o yüzden amazon'dan uygun fiyatli bir sey bakayim diyorum ama hic anladigim bir konu degil. neye dikkat etmeliyim, nasil olmali, tavsiye alabilir miyim?
aklima gelenler,
- türkce dil secenegi iyi olabilir.
- internet baglantisi olmayacak bu haritalar icinde kayitli olacak galiba degil mi, peki ben arada alip bunu baglayip güncelleme yapabiliyor muyum?
- büyüklük ne olmali?
- nereye takacagim, kullanim ne sekilde rahat olur? arabanin kendi ekrani var o yüzden camda da cok yerim yok gibi, belki o ekranin önüne yerlestirebilirim düsmezse. cünkü araba ekraninda bir seye bakmiyorum.
...
cok tesekkürler

 
iphone için sygic öneririm indir çevrimdışı haritaları vs rahat rahat kullan. Gidip cihaza ekstra para vermene gerek yok.


  • Boris  (28.02.19 11:11:00) 
telefon üzerinden google maps işini görmüyor mu?


  • sarlatan  (28.02.19 11:55:50) 
google maps ve yandex isimi görmedi. google maps yönlendirme yapmiyor haritayi sürekli benim takip etmem gerekiyor.
yandex de sürekli beni kaybettirdi.

ama simdi sygic indirdim Boris'in önerdigi bir de here wego varmis. ikisini de deneyecegim. tabii keske telefonla halledebilsem. umarim bunlar ise yarar.
  • kaputt  (28.02.19 12:00:13 ~ 12:00:23) 
hangi ülkedesin bilmiyorum ama türkiyede bile google maps cayır cayır çalışıyorken her yerde çalışır diye düşünüyorum. sesini falan mı kapadın acaba? navigasyon aldığında bir de haritaya para vereceksin. sonra harita güncellemesine para vereceksin (60-70 euro oluyor minimum). open source maplerle offline çalışan navigasyonlar var onları da deneyebilirsin.


  • argent dawn  (28.02.19 12:13:43) 
Google Maps kullanıyorum, ama yönlendirme yapmıyor demişsiniz. Muhtemelen bir şeyi yanlış yapıyorsunuz. Gideceğim yeri girip start'a basınca hem sesli yönlendirme yapıyor hem de ekran sürüş moduna geçiyor ekran üstünden yönlendirme yapıyor.

Şu videoda eski arayüzde kullanımını buldum, yenisi de inanılmaz farklı değil ama iş görür: www.youtube.com

YouTube'da Google Maps Drive Mode, Google Maps Car Mode diye aratıp bakabilirsiniz.
  • crown  (28.02.19 12:16:37 ~ 12:19:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.