Canon ve Nikon fotoğraf makinesi

Arkadaşlar Nikon D5200 kameramı sattım. Yerine aynı ya da ust sekment bir makina tavsiyesi istiyorum. Çok fazla bütçem yok. Özellikle Canon da hangi modelleri önerirsiniz?

Profesyonel fotoğrafçı değilim ama bende Canon 80D var. Gayet güzel ve memnunum

  • silah taciri  (28.02.19 11:18:07 ~ 11:18:21)
paranın yettiğini al düşük segmentte çok farketmiyor. veya 80d ve üstü gövdelere geçeceksin.

  • argent dawn  (28.02.19 12:17:47)
Nikon'dan canon'a neden geçtiğinizi sorgulayalım önce. Birisi diğerinden iyi demiyorum bende ikisi de var da nikon kullanırken kendinize bir lens repertuarı oluşturmadınız mı? ya da lensleri de makineyle birlikte satıp canon'a mı geçiyorsunuz.

eğer bütün lensleri elinizden çıkardıysanız canon'a da geçmek istiyorsanız 6d alabilirsiniz. 6d mark 2 güzel alet. ben kendim bizzat kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım hep ağızlarından salya akıtarak anlatıyor. 10bin tl civarı kit lensli hali. ama bütçe de belirtmemişsiniz. o yüzden bir şey de diyemiyorum
  • godsparticle  (28.02.19 12:23:00)
Yani mark 2 bütçemin çok üstünde. Zaten 2.el bakıyorum. Hobi amaçlı kullanıyorum ama arada iç/dış mekan ya da urun katolog cekimlerinde kullandığım da oluyor. Nikon isimi görüyordu fakat shutter 25k üstüne çıktı. Onun da 2. Sahibiydim, elimde patlamadan çıkarmak istedim

  • bi birayla cenneti kaciran adam  (03.03.19 11:38:25)