hamamböceği sorusu.

şimdi sevgili duyurucular. evimde yaklaşık 6 ay önce bir hamamböceği problemi yaşadım. ilaçlama yapıldı ve problem bitti. dün akşam ise mutfak tezgahımın üzerinde kocaman bir tane yakaladım. şimdi durum şu. bu hayvanlardan feci derecede tırstığım için her gece uykumdan iki üç kez uyanıp yatağımın başucunda duran çok güçlü feneri yakıyorum. bu fener odayı ampulden daha çok aydınlatıyor. odam stüdyo daire olduğu için mutfak yatak felan hep aynı yerde. mutfak dolablarının altına bakıyorum hemen daha sonra başka yerlerede göz gezdirioyurm. bunları yapmam 1 saniye sürüyor. o yüzden kaçma imkanları yok(biliyorum hızlılar ama ben bu işte daha hızlıyım). şimdi bu işlemi 6 aydır tekrarlıyorum ve hiç ortaya çıkmadılar. ne çöp ne bulaşık hiç bir şeyi ortada bırakmıyorum atıyorum.

asıl soru geliyor. dün öldürdüğüm böcek bir istilanın habercisi midir? yoksa talihsizce evime mi girmiştir? (ayrıca dün gece evin altını üstüne getirdim başka bir böceğede rastlamadım)

bahar geldi ya, canlama belirtileri gosteren bir misafir olabilir. her halukarda onerim, marketlerde satilan bocek yemlerinden alip ucra koselere koyman. gercekten etkililer.

  • no avalon  (27.03.10 08:42:39)
marketlerdeki böcek yemlerinden var. yine alayım ama. teşekkür ederim. başka önerilerde bekliyorum. yoksa kafamı sıkabilirim.

  • soujiro  (27.03.10 09:01:18)
evet mikro kapsüllü ilaçlardan kullan. kökünü kurutursun. ben de gece rüyamda devvv bir hamam böceğini evin içinde kovalıyordum alaam çok fenaydı :(

  • kediebesi  (27.03.10 09:49:10)
hamamböceği için satılan şırınga tarzı tüpler var. 30 tl falan ama kesin çözüm. bi araştır istersen.

o böceği gördüysen onun kolonisi de vardır emin ol, tecrübeyle sabit.
  • clementine  (27.03.10 11:32:03)
İlaçlama sonrasında problem bitti gibi gözükebilir ama ilaçlar yumurtaları öldüremez, onlar yumurtadan çıktıntan sonra bir süre ortalıkta gözükmez sen bitti sanırsın. Sonra yeniden çoğalırlar ve gözükmeye başlarlar...

  • selimse  (27.03.10 14:11:54)