süreli makarna sorusu

makarna yaklaşık 1,5 saat sonra yenecek ama şu an suyun içinde kaynamakta. makarnaya sosunu filan koyup 1,5 saat sonra ısıtıp yemek mi yoksa makarnayı süzülmüş halde tutup 1,5 saat sonra sosunu hazırlayıp yemek mi?

süzme kurur yoksa en güzeli suda beklesin ısıt öyle sosla.

ha suda çok beklerse hamur olur mu orasını bilemiyorum.

sosu ısınmayacak bir sos ise yoğurt vs gibi süzdükten sonra eklemen en mantıklısı. ısınabilecek bir şeyse sosla sonra ısıtırsın.
  • basond  (27.02.19 19:38:41)
Suzup birakirsaniz kuruyabilir, sosunu ekleyip birakin bence. 1.5 saate cok da sogumaz isitir yersiniz.

  • voyager 1  (27.02.19 19:39:38)
suyun içinde beklerse hamur olur ya.

  • tepedeki psychedelic adam  (27.02.19 19:39:43)
Suyun içinde beklesin diyen kaç yaşında merak ettim :D

Sosunu dök üstüne streç folyoyu çek dolaba koy. Mikrodalgada ısıtırsan taze gibi olur.
  • bos gezenin bos ustasi  (27.02.19 19:42:46)
çok erken yapmışsın :/ sonradan soslu ısıtsan tencereye yapışır sosu dünden kalmış makarna gibi tuhaf olur

suda bekletsen o kadar sürede makarnalar çok gevşeyebilir hamur gibi olabilir

bence süzüp çok az zeytinyağı ile karıştır, birbirlerine yapışmasınlar, servis etmeye yakın sosu üzerine ekle
  • freebird5406_2  (27.02.19 19:42:52)
Az suda bekletesen hamur olmaz belki

  • kerkük zindanı  (27.02.19 19:55:11)
Bence şimdi normal pişir, tencerede dursun. 1.5 saatte tam ideal yenecek sıcaklığa gelir. Soğuk makarna>sıcak makarna

  • nundu  (27.02.19 20:11:11)
Yahu soğuk suda bekletirse neresi hamur olacak? Bence haşlayıp süzdükten sonra yaplarsan belki yapılmaz ya da süzdükten sonra karıştır soğuyana kdr yapışmaz böylece. Ya da sosuyla pişirip oda sıcaklığında beklet

  • cemallamec  (27.02.19 20:42:09)