4000 TL civarı alınabilecek oyun için masaüstü

7. sınıf öğrencisi olan ablamın kızı için 4000 TL civarı alınabilecek, oyun oynayabileceği bir bilgisayar arıyorum. çok uzun zamandı macbook kullanıcısıyım, dolayısıyla masasütü bilgisayar piyayasından, ekran kartların vs. uzağım. monitörümüz, klavye mouse gibi ekipmanlarımız mevcut. 4 bin TL sadece kasa için ayırdığımız bütçe. değerli önerilerinizi bekliyorum.

vatan bilgisayara falan gidin. bütçenizi söyleyin yardımcı olurlar, pc toplama için ayrı kısım var.

  • hasmetizm 2046  (27.02.19 14:16:04)
vatan pahalı hocma
istanbul da iseniz
bir tanıdıga yonlendireyim sizi
ya da bana mesaj atın
4000 tl ye kasa icin konusayim size fiyatları atayım
  • kingcyrax  (27.02.19 14:49:43)
Itopya.com’da birbiriyle uyumlu parcalarla sistem yaoilabiliyor. Arayip yardim da isteyebilirsiniz

  • Take it away honey  (27.02.19 17:05:29)
Vatan'dan almayin hem pahali hem de satilirken ikinci el durumuna dusen cihazlara garanti vermedikleri icin dezavantaj.

Oyun oynanacaksa ve sifir alinacaksa biraz kisacagiz malesef bazi seylerden.
Ekran kartina sistemin parasinin yarisini yatirin en az, zira oyun performansini en dogrudan etkileyen sey ekran karti.
6gb 1060 gibi bir seyler orta karar sayilabilir. Tek fanli olduguna bakmayin OC yapmadiginiz surece fazla isinmayacak zaten.
www.itopya.com

CPU icin kutulu fanli urun almak sacma, CPU hele hele carpan kilidi acik olmayan OC icin olmayan CPU lar icin biraz budget yapacagiz. Bu islemciden bir gidim daha iyi olan ryzen 5 1600 bile 1000 tl uzerinde yeni fiyati, ikinci el var mi bilemem bu sekilde. O yuzden bunu paylasiyorum ama bulursaniz Ryzen 5 1600 de olur yani.
www.epttavm.com

Anakart: Sifir alin bunu kutulu garantili.
i3 icin bu olabilir
www.itopya.com
Ryzen 5 1600 icin bu:
www.itopya.com

Fan icin ucmaya gerek yok eger fansiz CPU alirsaniz 30 40 liraya stock fan veya muadili bir sey alin. OC olmayacak cihaz isinmaz kolay kolay, biraz gurultu yaparsa da yapsin artik bu fiyatlara 1060 diziyoruz.

En ucuzundan micro ATX icin kasa alin. Anakartlar microATX cogu ITX matx birlikte cikariliyor kasalar. ATX towerlardan ucuza geliyor, ekran karti da rahat rahat sigar.

En ucuz 80 Bronze sertifikali PSU'yu alin 200 tl falan tutar.

Ram de ikinci el alin, bozulmaz ram kolay kolay. 250 ye 4GB iki adet taksaniz simdilik yeterli.

Hard disk olarak da alabileceginiz en ucuz SSD veya 7200 RPM HDD eger kapasite onemli

Ne oldu simdi:
Ekran karti 1710
Anakart 490
Islemci 800
Ram 250
PSU 200
Kasa 300
SSD 240

Toplam asagi yukari 4000 oldu.
  • bos gezenin bos ustasi  (27.02.19 18:03:15)
vaktini ayırıp cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. yarın yorumlarınızdan yola çıkarak, bir bilgisayar toparlayacağım. buraya da son halini atıp, vaktiniz olursa yine son bir görüşünüzü rica ederim.

@bos gezenin bos ustasi size ayrıca teşekkür ederim, gerçekten çok faydalı oldu.

@kingcyrax yine yarın müsait bir arada mesaj atacağım.

tekrar çok teşekkürler.
  • bazenuyur  (27.02.19 23:55:24 ~ 23:56:16)
şuna bi' ssd aldın mı 250lik tamamdır.
www.itopya.com

  • denek hayatım  (28.02.19 00:35:12)