[]

twitter'da takip edilecek eğlencelik hesaplar

ara ara sözlükte de burada da yazılmış ama hesaplar sürekli yasaklandığı, kapatıldığı, kullanıcı adı veya el değiştirdiği için pek işe yaramıyor eski listeler. mizah olur, haber olur, goygoy olur, kültür-sanat olur güncel olarak twitter'da takip etmekten memnun olduğunuz hesaplar neler?

mesela benim aklıma gelenler:
@oart7218 (yerli yabancı ressamlardan osmanlı dönemi tabloları başta olmak üzere çok güzel görseller paylaşıyor)
@Emretas1903 (minyatürleri konuşturan tarihçi. twitter'daki diğer tarihçi kişilerle sohbetleri de eğlenceli oluyor bazen)
@GezsenAnadoluyu (yeni buldum ama bu abi favorim. kuş gözlemcisiymiş sanırım kendisi ve baya gezip görmüş bir insan anladığım kadarıyla. yaşadıklarını anlattığı floodlar takip edilesi)
@ozgurozturknet (alamanyaya göç etmiş bir "aytici". aradığım goygoyu bu vatandaşta buldum)
@cetincem (euro2016'da uefa'nın türkiye muhabiriydi kendisi ilk o zaman tanımıştım. sonradan müzik ve sinema üzerine yazdıklarıyla dikkatimi çekti ve takibe aldım. yakın zaman önce çekme kaset isminde bir youtube kanalı da açtı.)
@caner (eski istanbul fotoğrafları paylaşıyor. ayrıca twitter'a giren ilk türk falan sanırım kendisi yoksa bu kullanıcı adını alabilmek mümkün değil)
@diaspora_turk (göç etmiş insanların anıları, mektuplar, kartpostallar vs. güzel insan hikayeleri var)
ve son olarak @KolpaciPazari (yılda sadece 2 defa, transfer sezonunda aktif olan hesap twitterda kolpa transfer paylaşımları yapan spor muhabirlerini ifşalıyor)

p.s.: kürşet hocayı özlüyoruz :(

 
Güzel liste paylaşmışsın, bazılarını halihazırda takip ediyordum, diğerlerini de takibe aldım :)

Belki takip ettiklerin vardır ama aklıma gelenleri yazayım:

mobile.twitter.com -- Eurosport'ta bisiklet yarışlarını anlatır, onun dışında Socrates Dergi'nin genel yayın yönetmeni

mobile.twitter.com -- Ağaçlarla, doğayla ilgili kimi zaman kendi yaptığı şeylerden, kimi zaman faydalı bilgilerden bahsediyor

mobile.twitter.com -- Sinemayla ilgili (şu ara daha çok belgeseller) değerli bilgiler paylaşan bir abimiz, o da Socrates'te yazmaya başladı sanırım

mobile.twitter.com -- Tokyo'da yaşayan bir abi, oralardan çeşitli bilgiler, fotoğraflar paylaşıyor

mobile.twitter.com -- Matematik başta olmak üzere, bilimle ilgili güzel paylaşımları var

mobile.twitter.com -- Bisikletiyle dünya turu yapan bir arkadaş, şu sıralar Güney Amerika'da pedallıyor

mobile.twitter.com -- Yapay zeka başta olmak üzere bilimle ilgili paylaşım yapıyor

mobile.twitter.com -- Reklamcı. Ajanslara, kötü işlere vs. güzel giydiriyor, okumayı seviyorum bu adamı

mobile.twitter.com -- Değişik değişik analizler, grafikler falan paylaşıyor

mobile.twitter.com -- Müthiş müziklerin, posterlerin adamı

mobile.twitter.com -- Clickbait olarak tabir ettiğimiz "Bakın o şehirde ne oldu" tarzı haberlerin içeriklerini haberi de alıntılayarak özetliyor. Çok sevdiğim hesaplardan <3

mobile.twitter.com -- Daha çok tarihle ama genel konularda da doyurucu bilgiler paylaşan, Avustralya'da yaşayan bir abi

mobile.twitter.com -- Anlatmama gerek yok :)

mobile.twitter.com -- Çok güldüğüm, mükemmel tespitleri olan bir expat

Not: Vallahi Kürşet hocayı özledik!
  • chicha  (27.02.19 08:24:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.