komşu duyurusunu gördüm ben de dertliyim

Bıktım artık alk kattakilerin böğüre böğüre konuşup aptal aptal el çırpıp habire sandalyeleri vs oradan oraya çekmelerinden üstelik eşşek kadar insalar napıcam yeter ya yeter

Ailelerden ve ogrencilerden uzaklasin.

Eski evimde ne yaptiysam olmadi. Haftaici gece saat 2'de son ses Deniz Seki acip bir de eslik eden ITU muhendislik ogrencileri alt katimdaydi. Hatta biri kiz arkadasini dovuyordu.

Bunlar egitimsiz insanlar degillerdi ama kultur egitimden farkli bir durum. Kibarca da uyardim, bagirarak da uyardim, ev sahipleri ile de konustum, apartman yoneticisi ile konustum, polisi de aradim hicbir sey ise yaramadi.

Bu arada haftasonu parti vermeleri ya da gece 12'ye kadar son ses bir seyler dinlemelerinde benim icin sorun yoktu ama gece icki icip sisesini pencereden sokaga firlatan hayvanlardi. En iyisi kacip kurtulmak bu durumda.
  • Traveller  (26.02.19 23:43:55 ~ 23:47:01)
hocam aile apartmanı bunlar da aile diye canları ne isterse yapıyor taşınma durumum da yok şu an bıktım ya

  • davy_jones77  (26.02.19 23:45:57)
muhatap almak istemiyorum ama polis dene yapabilir ki bildiğim kadarıyla onların yapabileceği bişey yok

  • davy_jones77  (26.02.19 23:46:39)
il ve semt neresi ? Ona gore yorum yapalim. Istanbul gultepe ise kapiyi calma derim.

  • tunaktunaktun  (26.02.19 23:48:17)
İstanbul evet

  • davy_jones77  (26.02.19 23:49:40)
Yanımızdaki binada habire balgam çıkarıp aşağı tüküren adamı polis sallamadı bile zorla zabıtaya yalvar yakar uyarı göndertebildim o da çevreyi kirletiyo hesabı o da adam beni görünce halimi acıdı ondan bence düşünün o kadar

  • davy_jones77  (26.02.19 23:51:03)
ahaha hocam haklısın da ben kadınım nasıl dalıcam :)))
tıktıkladım söylendim ettim ama sallamadılar ben de bıraktım kendihallerine bir süre

  • davy_jones77  (27.02.19 00:04:37)
Küçük evlerin, mahalle kültürünün gözünü seveyim. Yıllarca çalışıyorsun, para biriktiriyorsun bi ev alıp kiradan kurtulayım diye derdi tasası bitmiyor. 50 daire var, nerede cins var toplanıyorlar. Askerlik gibi lan. kirada otursan çıkıp ev bulamıyorsun kolay kolay. Cins cins insanlar var. Burada gördükçe üzülüyorum valla. Biz küçüklüğümüzde koridorda koştuğumuzda annem döverdi bizi milleti rahatsız etmeyin diye.

Bu arada polis sahiden bir şey yapmıyor. Çünkü bundan tam 3 sene önce yukarıda biz epey kalabalık ve sarhoş halde müzik dinlerken polis gelip zile basmıştı. Aşağı çağırdı, alttaki abla saymış sövmüş benim için, ev sahibi bir şey diyemiyoruz bile demiş. Sessiz olun diyor ve gidiyor polis. ertesi sabah ayılınca kapısını çalıp abla ben sana ev sahipliği mi yaptım ayıp etmişsin, zile basıp söylesen kısardık zaten dedim özür diledi. O günden beri kankayız onlarla :D

Mahallelerde böyle şeyler olmuyor ya, sus diyorsun susuyorlar. herkes birbirini 20 senedir tanıyor. Yeni kiracı gelirse zaten ister istemez ayak uydurmak zorunda kalıyor. Mahallerimizi sevelim koruyalım :D
  • eazy  (27.02.19 00:06:49)
salonda bunların sesinden tv yi duyamadığım için tv'yi başka odaya taşıdım
napalım :((

  • davy_jones77  (27.02.19 00:06:50)
bizde de tam tersi mahallede dükkan falan çok yok hep ev işte aile vs apartmanı olduğu için sonuna kadar kullanıyo millet ve benim gibi bekarları ya da öğrencileri vs sallamıyorlar

yani mahalle kültürü de iyi değil yahu sadece kendi gibi olanı koruyor
  • davy_jones77  (27.02.19 00:09:35 ~ 00:09:54)
bekarım, gece 22 den sonra sesi kısarım müziğin, 00'dan sonra da kulaklık kullanırım. beni rahatsız eden komşu olsa gider konuşurdum önce nazikçe, sorun devam ederse sürekli ses yapan basit bir çekiç benzeri makina tasarlardım. komşunun yatak odası duvarına sabitleyip üstünü ses geçirmez köpük malzeme ile kapatırdım bana gelmesin diye. tık tık tık tık tık tık. sadece onu rahatsız edecek düzeyde ayarlar keyfime bakarım. uyusunlar bakalım gece.

  • hasmetizm 2046  (27.02.19 13:59:09)
- mustakil bir evde yasayin. (fakirler icin buyuksehirlerde mumkun degil.)
- komusunuzu uyarin.
- komsunuza yemek gonderin. asure, mevlit.. vs.
- ise yaramazsa, kiradalarsa ev sahibine sikayet edin. apartman yoneticisine sikayet edin.
- bunlar ise yaramazsa polise sikayet edin.
- polis ise yaramazsa ailenin akrabalariyla iletisime gecin. durumu onlara anlatip sikayet edin.
- ise yaramazsa, orayi terkedin. baska bir yere gocun.

siddet uygulamayin. sinirlenmemeye calisin. sogukkanliliginizi koruyun.
ortak yasama alanlarinda gurultuyu yok etmek mumkun degil. bunun da bilincinde olmakta fayda var.
  • Leonardo~Da~Vinci  (27.02.19 15:18:58 ~ 15:22:22)
uyarmayla düzelecek adam zaten gürültü yapmazdı.
imkansız yani böyle birşey.
ben bi ev kiralarken sessiz daire yazmıştım (alt üst katta tek yaşlı teyzeler oturuyordu) dalga geçmişlerdi ama büyük konfor sessiz komşu :)
  • herhaltibiliyoring  (27.02.19 15:28:57)