Film/Dizi izlerken dikkatinizin ne kadarını filme/diziye veriyorsunuz?

Ek olarak:

2) Telefonu bir kenara bırakıyor musunuz? Yoksa bir gözünüz de telefonda mı?

3) İzledikten 3 ay sonra biri sorsa hikayesini, olay örgüsünü ve karakterleri esaslı bir şekilde anlatabilir misiniz?

4) Filmi/Diziyi tek başınıza mı yoksa birileriyle mi izlemekten daha çok hoşlanıyorsunuz?

5) Film, sinemayla birlikte Netflix’e düşse hangisinde izlemeyi tercih edersiniz?

1) filme bağlı. Film sıkıcı ise dağınık bir şekilde izlerim.
2)yo genelde bi gözüm telefonda
3)hayır maalesef
4)fark etmiyor.
5)netflix. Çünkü ev rahatlığı <3
  • kablelvuku  (26.02.19 15:48:59)
1) Öylesine açmadıysam, yüksek konsantrasyon.
2) evde izliyorsam arada bakarım tel'e, hevesle izleyeceğim bir şey ise telefon çalmadan aklım gitmez bakmaya. Sinema'da sessize alıp unuturum telefonu.
3) 2 sene sonra anlatacağım şey de olur ertesi güne başroldeki adam kimdi yaa durumu da olur. İzlenen şeye bağlı yine.
4) Benzer kafada biriyse birlikte izlemek, farklı türlerde izleyen ya da senin önemsediğin bir filmde arada bi çay koyıyım dur bi kahve yapıyım falan hareketleri epey soğutuyor. He durdur oynat elbette ama ne bileyim açtık işte adam akıllı izleyelim.
5) Uzun zamandır beklediğim film ise sinema, dev perde sinema ortamı vs. Öteki türlü ev.
  • tsubasa  (26.02.19 15:57:21)
1-sadece filme odaklanırım
2-evet
3-evet
4-hanımla izlemek daha keyifli. (herkesle izlenmiyor 1 ve 2 maddenin tam tersini yapanlarla hiç izlenmez)
5-Netflix ya da torrent (yalan yok) ev rahatlığı başka, dışarı çıkmak nerden baksan 100 lira biletler hariç
  • Improbable  (26.02.19 15:59:12)
1) Sadece filme odaklanırım.
2) Kenara bırakırım, önemli bir şey olmadıkça ilgilenmem, ilgilenirken de filmi/diziyi durdururum.
3) Belki genel konusu aklımda kalmış olur kalan her şeyi unuturum.
4) Tek.
5) Netflix.
  • mutekebbir  (26.02.19 16:09:04)
%100

Eğer aksi oluyorsa, izlemeyi bırakıyorum.

2- tel ile ilgilenmem hatta rahatsız etme moduna alırım
3- esaslı bir şekilde anlatamam ama özet geçerim
4- tek
5- Tabii ki Netflix ama sebebi keyfinden diil, sinemaya para vermemek için.

EK bilgi: Sinemada telefonuyla oynayanlardan nefret ediyorum. Kafalarına taş atasım geliyor.
  • lcha  (26.02.19 16:13:54 ~ 16:14:40)
1) %100
2) Kenara bırakırım. Genelde sessizdedir zaten.
3) 3 ay sonra hatırlarım ama 3 yıl sonra hatırlayamam.
4) Birileriyle izlemek daha keyifli. Tek başıma dikkatimi veremiyorum nedense.
5) Sinemada seyir zevki çok daha güzel ama tembel olduğum için Netflix.
  • taurina  (26.02.19 16:17:35)
1- izlediğim şeye göre değişiyor. çok bağlayıcı değilse gözüm telefonda olabiliyor,
2- hayır, arada bakarım. biriyle izliyorsam pek bakmam
3- biraz düşünerek anlatırım, sanırım bir yandan telefonda ekranı güncellememle alakalı olabilir
4- birileriyle izlemeyi daha çok severim özellikle komediyse
5- evde izlemeyi tercih ederim.
  • füt  (26.02.19 16:20:15 ~ 16:22:47)
1. %100
2. telefona bildirim gelse bile bakmam. yanımda biri telefonu kurcalarsa filmi durdurur, kavga çıkarırım (çıkarmışlığım var). neyseki öyle insanlar çok yok etrafımda.
3. isimleri hatırlamam ama konuyu, filmin ne yapmaya çalışıp bunun ne kadarını yaptığını, iyi/kötü yanlarını, hikayenin geçtiği setting'i, genel hatlarıyla olay örgüsünü anlatabilirim.
4. çoğu zaman kendim. bazen yanımda bir ya da iki kişiyle.
5. netflix'im yok. beklediğim filmleri (ki yılda anca 2-3 filme hype olurum) sinemada izlerim, gerisi torrent.

not: cevapları filme göre yazdım. dizi nadiren izlerim.
  • sir gawain  (26.02.19 16:22:21 ~ 16:48:24)
1- tamamen kitlenmiyorum, bir derece gozum disarida oluyor. Sinemada izlerken buyuk oranda filme odaklaniyorum, evde o kadar degil. Her ikisinde de %100 degil.
2-mesaj geldiginde elime aldigim oluyor.
3- cok ayrintili hatirlamam genelde.
4- sinemaya gideceks biriyle.
5- direkt sinema tercih ederim. Evde film izleme aliskabligim yok pek zaten.
  • stavro  (26.02.19 16:34:54 ~ 16:35:29)
Dizi başka bir hikaye ama film izlerken asla başka bir şeyle ilgilenmem.

Ekilendiysem olabilir.

Yalnız izliyorum.

Roma filmi hem netflix'te hem de sinemalarda gösterime girdi sinemada izledim çünkü hakediyordu...
  • Ufuk  (26.02.19 16:36:06)
1 filme göre değişken yüzde 75
2 bir gözüm telde.
3 anlatırım.
4 birileriyle.
5 netflix
  • mikahakkinen  (26.02.19 16:37:54)
1) dikkatim çok kolay kopuyor ama takıntılı bir manyak olduğum için dikkatimin koptuğundan şüphelenirsem hemen geri sarıp sahneyi tekrar izliyorum. Arada tamamen kopup, filmi durdurup internette dolaştiğim falan da oluyor. Bu yüzden 2 saatlik bir filmi izlemem 3 saati aşiyor genelde.
2) Telefon yanimda oluyor ama işte telefona baktiğim zamanlarda filmi durduruyorum ki baya sık oluyor bu
3) Çok rahat anlatirim. Bu tarz şeylerde hafızam fil gibidir.
4) Tek başıma. Başkalarıyla izlerken durdurma, geri sarma yapamadığım için filmden kopuyorum.
5) Bi şey evde yapılabiliyosa evde yaparım. Neflix o yüzden
  • nundu  (26.02.19 16:49:13)
Tümüyle dikkatimi filme veririm, telefonu kenara bırakırım, ilgilenmem.
Bende şöyle bir sıkıntı var, izlediğim filmin genelini değil sonunu unuturum, yani hatırlamak için zorlamam lâzım, sebebini çözemedim. Genelde izlediğim filmleri yazıp not alırım.
Evde izliyorsam yalnız izlemeyi daha severim.
Netflix hesabım yok.
  • mslny  (26.02.19 17:09:01)