vetirener ya da konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar

merhabalar arkadaşlar.
maalesef kedim iki gündür bişey yemiyor, idrar kaka tuvalaetine de çıkmıyor. dünden beri veteriner veteriner geziyoruz. kafasını kaldıracak halde değil şuan. hiç hali yok , gözlerini açamıyor.
ama kimse teşhis koyamadı henüz ve bu geceyi geçirmesi için hayvan hastanesinde yoğun bakıma yatırdık.
röntgen ve ultrasonda bişey çıkmadı ama kan tahlilleri muazzam kötü.
neyi var ne olabilir en azından bir tahminde bulunup yol göstermeye çalışırsanız sevinirim.

eksiup.com

röntgen ve ultrason temiz dediğiniz için bağırsağı eliyorum...
acaba bir şeyden zehirlenmiş olabilir mi?
bir bitki ya da başka bir şey yemiş olabilir mi?

böbrekleri ne durumda?

ve kaç yaşında?
  • blatta hiberna  (25.02.19 19:51:13)
Nefes alışverişi nasıl? Gözlemleyebildiniz mi?karından mı alıyor, yoksa göğüsten mi, hızlı mı yavaş mı, hırıltı var mı?
Wbc değerlerndenden virütik bir durum diye tahmin ediyorum ama bunu hekim zaten söylemiştir.
Götürdüğünüz yer biraz teşekküllüdür umarım.
  • artci sarsinti  (25.02.19 19:59:55)
henüz 11 aylık kedim. kızgınlık dönemimde olduğu için pyometradan şüphelenildi fakat böyle birşey çıkmadı, nefes alışı gayat normal ama kafasını bile kaldıramıyor.
şimdi iki şey üzerinde duruluyor,
enfeksiyon ya da tüylerini bağırsaktan atamaması ya ni bağırsağı kıllarının tıkaması.
böbrek konusunda tahlillerde yanılma payı olabilir dendi.
çünkü dün gece 12 den bugün sabah dahil farklı veterinerde sürekli ağrı kesici, kas gevşetici, mide koruyucalara maruz kaldı.
tahlillerin bu yapılan ilaç tedavilerini etkilediğini ama eğer normal seviyelirin bu olması durumda durumun tehlikeli olduğunu söyledi hastahane ve küvez benzeri bir yere alıp serum bilumum şeyler bağlayıp bu geceyi orada geçirmesine karar verildi.
ama ne acı ki hala neyi olduğunu anlayamadılar bu benim gördüğüm canım lunam zamanla yarışıyor.
  • oglenamazinimuteakip  (25.02.19 20:28:02)
bağırsağı eliyorum deme nedenim bağırsakta tıkanıklık varsa ultrasonda falan görülürdü diye düşünmem.
gerçi görünmez tüy yüzünden tıkalıysa.
ama bu kadar veteriner bunu düşünemedi mi?

bana sorarsanız bağırsak tıkanıklığı.
tüyleri uzun mu?

böyle kamburu çıkmış gibi bir pozisyonda duruyor mu?
yatma ya da yürüme şekli nasıl?

ve İstanbul'da mısınız?
  • blatta hiberna  (25.02.19 21:37:18 ~ 21:38:57)
nasıl oldu durumu?

  • tiny penny  (26.02.19 09:49:23)
kan değerleri düne göre iyi bir kaçı hariç normale döndü.
karnında tüy yumağı olmasından ve çıkaramamasından kuşkulanıyorlar.

  • oglenamazinimuteakip  (26.02.19 12:52:07)
bana sorarsanız, sebebi tüy nedeniyle tıkanma.

  • blatta hiberna  (26.02.19 17:44:21)
Konuyla ilgili yazacak bilgiye sahip değilim, tüy yüzündense acaba böyle durumda nasıl müdahale ediyorlar? Ayrıca lütfen haberdar edin, iyileştiğini yazarsınız inşallah=(

  • mslny  (26.02.19 17:54:10)
eğer tüy yumağı var ise ve kedim bunu doğal yollardan çıkaramıyorsa kas gevşetici eşliğnde lahvan denenecek. ama olmazsa bağırsaktan çıkarılması için ameliyat.
ki kedilerde maalesef yaşama oranı düşük bir operasyon:(
ben hep iyi düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor.
  • oglenamazinimuteakip  (26.02.19 19:27:23)
A evet, lavman inşallah işe yarar ve başka hiçbirşeye gerek kalmadan iyileşir. Ümitsiz olmayın lütfen, çaresi var sonuçta. Önce bi işlem olsun, biz iyi düşünelim sonra neler olacaksa olacak zaten.

  • mslny  (26.02.19 22:32:37)
arkadaşlar can dostumu bugün aldık hastaneden çok iyi şuan ve ben ne kadar mutluyum anlatamam...

  • oglenamazinimuteakip  (01.03.19 22:30:57)