[]

Gitarda akor çalma

Gitar çalmayı yeni öğreniyorum. Gitarda akor yaptığımızda 6 teli birden mi tuşe ediyoruz yoksa sadece akor bastığımız telleri mi tuşe ediyoruz?
 
akoruna göre değişir. en az üç tel.


  • alperz  (25.02.19 18:43:23) 
Peki bunu nasıl bileceğiz ezber yöntemi mi yoksa bir kriter var mı


  • neysene  (25.02.19 18:49:08) 
müzik teorisi çalışacaksın. çaldığın akorun seslerini bileceksin. eğer o pozisyonda ilgili tellerdeki sesler yoksa o telleri çalmayacaksın. örneğin baresiz la minör 5'li akorunda 6. teli çalmazsın çünkü o zaman o akor Am4/6 gibi tınlar.


  • alperz  (25.02.19 18:53:07) 
Ya da google görsellerde sürekli ilgili akorun resmine bakacaksın


  • kablelvuku  (25.02.19 19:12:25) 
Müziğin gerektirdiğine göre. Yeri gelir tüm sesleri çalarsın yeri gelir bazılarını susturursun. Esere, birlikte çaldığın enstrumanlara, tarzınai tuşene göre değişir. Yani gitarda akor çalmanın doğru yolu akorun barındırdığı tüm sesleri çalmaktan geçmez her zaman.


  • joker hakki  (25.02.19 19:18:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.