Kendi sitemde, başka bir site veya tezden alıntı yapma hakkında.

Şu anda bir e ticaret sitesi hazırlamaktayım ve burada, örneğin 'camın tarihi' üzerine bir yazı paylaşmak istiyorum. Kendim araştırıp özgün bir yazı yazmaya üşendiğim için muhtemelen başka bir siteden veya tezden kopyala yapıştır yapacağım. Sorum şudur ki hukuksal olarak bir sakıncası var mıdır, izin almam gerekmekte midir?
Alıntıladığım siteyi veya tezi kaynak olarak yazımın altına yerleştirsem olur mu?

Benim tezden alsan ben dava açardım mesela. Telif ödemelisin bunun için.

  • insomniac  (25.02.19 18:26:58)
Ayrıntısını bilmiyorum ama sonuçta bir tez yazarken de yeri geliyor onlarca alıntı yapıyoruz, yüzlerce kaynaktan bilgi alıyoruz, kaynak gösterip yazdığımızda kimse bana telif öde demiyor. Bilemedim ben bu işi.

  • blt  (25.02.19 18:58:41)
başkasının eserini/ürününü/emeğini izinsiz ve karşılıksız olarak üstelik kendi ticari amaçlarınız için kullanmanızın sonuçlarından sitenin/yazının altına referans vererek kurtulamazsınız.

  • Whily  (25.02.19 19:06:23)