Mezuniyet - yaz okulu - yüksek lisans

Şu an lisansın son (8.) dönemdeyim. Bu dönemle birlikte mezuniyet için toplam AKTS sayısına ulaşıyorum. Fakat öğrenci işlerinden arayıp 3. ve 5. dönemden birer seçmeli dersi eksik bıraktığımı söylediler. Bunları ancak yaz okulunda verebilecekmişim.

Yaz okuluna kalmış 2 dersim olduğu hâlde yüksek lisans programlarına başvurabilir miyim? Bilgisi olan var mı?

anca özel öğrenci olursun. o da mezun olmadan mümkün mü emin değilim.

  • lata  (25.02.19 17:22:50)
Nereye başvurmak istiyorsanız ilgili programın sitesinde yazar, yazmazsa sorarsınız. Bu durumlarda şartlı kabul verirler ve belirledikleri bir tarihe kadar diplomanızı atmazsanız kabul almamış sayılırsınız. Benim baktığım okulun mesela 31 Temmuz.

  • kojonotsuki  (25.02.19 18:07:18)
master başvuruları eylül'de başlıyorsa mesela, yaz okulunu bitirip notların kendi okulunda girilip de diplomayı alırsan başvurursun. tarihlerle alakalı.
ben türkiye'de şartlı kabul veren var mı bilmiyorum.

  • passion rules the game  (25.02.19 18:22:09)
Online başvuru bile olsa mezuniyet belgesini yüklemeniz gerekiyor. Çoğu iyi okul haziran-temmuz'dan başvuruları alıyor. Birkaç okulunki ağustosta oluyor. Siz ales-yds alın bu süreçte. Bide ortalamanızı ne kadar yükseletebilirseniz o kadar iyi. Aralık-ocakta 2. Döneme başvurursunuz.

  • the coon  (25.02.19 18:28:23)
Sanırım öyle, tarihlerle ilgili tamamen. Artık nasıl denk gelirse. Ocak'a kalma ihtimâlimiz yüksek. Afedersiniz böyle okulun vâlidesini sinkaf eyleyeyim. Teşekkürler.

  • istambul  (25.02.19 18:32:20)