[]

italya’yi kose bucak gezmek icin italyanca

bir ayligina italya’yi kose bucak gezeceksiniz diyelim.
A2 - b1 seviye kadar italyanca ogrenir miydiniz? Yoksa ingilizce vs idare ederim mi derdiniz? 
ingilizce idare ediyor ancak milanoda ara sokağa girdik burger kinge girdik 1 kelime bile ingilizce bilmiyordu.


  • mikahakkinen  (25.02.19 17:19:51) 
Merak etme el kol hareketleriyle anlasirsin italyanlarla. Adamlar ingilizce bilmiyor ama insan sarrafi hepsi. Ne istedigini anliyorlar hemen


  • rendekart  (25.02.19 17:21:32) 
yaklaşık iki senedir yaşıyorum burada, A0 seviyesinde geldim, A2 falanımdır şuan, gayet de yaşanıyor. Ellerini kullan yeter.


  • margarita  (25.02.19 17:22:04) 
ingilizce konuşmuyorlar ama anlaşıyorsun, el kol hareketleri +1. yani adam sana bilmediğin dilde bir şey anlatıyor ama anlıyorsun.
bir ay kalacaksan, yabancı dile biraz yatkınlığın da varsa, gitmeden italyanca bilmesen bile çat pat konuşacak kadar öğrenirsin dönene kadar orda.

  • pati  (25.02.19 17:40:28 ~ 17:40:46) 
Duolingo gibi biryerden çalışırdım, hiç yoktan iyidir. Ayrıca insanların hoşuna gidiyor kendi dillerinde bişeyler anlatabilmeye çalışmak, daha bir yardımcı olmaya çalışıyorlar sonrasında. Daha önce 16 günlük bir gezi için yapmıştım, işe yaradı.


  • taurina  (25.02.19 17:51:38) 
İngilizce idare ediliyor her türlü. İspanya olsaydı İspanyolca öğrenmek şart derdim ama İtalya için o kadar elzem değil.


  • hepbiarayisicinde  (25.02.19 22:04:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.