kedimin sırtındaki yara(?)

bahçede baktığım kedimin sırtındaki tüyler belli bir bölgede döküldü
ne yapmak lazım? neden olmuştur?

foto ekledim umarım görünüyordur
hizliresim.com

İki ihtimal var. Mantar gibi görünüyor. Bölgeye Baticon sürün, düzenli olarak.
İkinci ihtimal, kuru mama bazen böyle sorunlar yaratabilir, vitamin gibi.

Ama ben Baticon öneririm. Gecmezse veterinere götürün.
  • kabetaslayansatanist  (25.02.19 10:49:09)
@kabetaslayansatanist düzenli olarak kuru mamayla beslemeye başlayalı 2 ay oluyor maksimum, ondan önce böyle bir sorun yoktu
bugün baticon sürmeye başlayacağım
umarım rahat durur
  • superb  (25.02.19 10:56:13)
Mantar mı acaba. Çok kaşıyor mu? Sadece kuru mama da vermeyin bence, içleri kuruyor Hayvanların=(

  • mslny  (25.02.19 11:24:09)
@mslny kaşıyamayacağı bir yerde sanki; hiç kaşırken görmedim
haftada 1-2 yaş mama alıyorum marketten tek seferlik olanlardan
kedi bakımı konusunda çok cahilim
farklı yaş mama önerileriniz olur mu?
  • superb  (25.02.19 11:28:53)
Evde yemek yapıyor musunuz? Ben düdüklüde tavuk haşlayıp veriyorum, suyunu da bazısı çok seviyor. Sote de genelde severler. Ciğer de pişirip veren oluyor ama her kedi pişmiş ciğer sevmiyor.

  • mslny  (25.02.19 13:16:22)
@mslny deneyeyim bakalım

  • superb  (25.02.19 13:45:31)