[]

ABD - vize ve statü türleriyle ilgili

6 aylık turist vizesi ile abd'ye girdiğimizi ve bu 6 ayın 4. ayında dil okuluna kaydolmak için f1 vizesine başvurduğumuzu düşünürsek,

1. abd içinde b2 (turist) vizenin f1 (öğrenci) vizeye çevrilmesi işlemi sıkıntısız olarak yapılabiliyor mu? güncel durum nedir?

2. bu dönüşümle ilgili işlemlerin 6 ay kadar sürebildiği yazıyor bazı kaynaklarda. bu durumda 4. ayda başvuruyu yaptık, başvuru abd'deki 10. ayımızda sonuçlandı dersek 6 ayın üzerinde kalan zaman diliminde (4 ay) abd'deki statümüz ne oluyor, kaçak duruma düşmüş olmuyoruz değil mi?

3. eğer bu değişim abd içinde yapılamıyor da mutlaka türkiye'ye geri dönüp buradan f1'e başvurmak gerekiyorsa, abd'de turistik vizeyle 6 ay kalmış olmak f1 vizesi alma bakımından sıkıntı oluşturur mu? evet uzun kalmışız ama neticede tr'ye geri dönmüşüz, mantıken çok sorun olmaması lazım aslında.

bu konularla ilgili yardımcı olacak bilgili arkadaşlar varsa, veya yönlendirebileceğiniz birileri olursa çok sevinirim. şimdilik bu soruların cevabını almam yeterli başka darlamayacağım sizi merak etmeyin :)

 
vize değişikliğine başvuran çok kişi var. ama amerika buna çok sıcak bakmıyor. sen buraya bana turistik diyerek geldin ben onun için vize verdim şimdi f1 diyorsun gibi bir yaklaşım söz konusu. ama alan da çok var.

benim gördüğüm bu işleri bir avukat ile yürütmeniz, en sağlamı o şekilde oluyor.
  • oscar  (24.02.19 21:18:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.