Youtube kanal açmak - İngiltere mi, Türkiye mi?

Youtube'da çocuklara yönelik bir kanal açmayı planlıyorum.

Kazanç oranları açısından bu kanalı Türkiye'de mi açmalı yoksa İngiltere'de mi? Her ikisini de yapabilme şansım var.

Kanalı nerede açtığın önemli değil, kimin izlediği önemli. Videon 10.000 defa ingiltereden izlenirse 10 sterlin, aynı oranda türkiyede izlenirse 10 tl alacaksın.

Nerede açtığından çok nereden izlendiği önemli.
  • kapitalist gerilla  (23.02.19 12:16:54)
kazanç için tabiki de ingiltere hocam bu nasıl soru? :) kur farkını geçtim click başı ödeme 10 küsür kat fark ediyor

  • avatar is back  (23.02.19 12:17:14)
Kanalın açılma lokasyonıu fark yaratıyor sanıyordum.

  • reyals  (23.02.19 12:19:45)
Kazanc orani acisindan acik ara ingiltere izleyisi daha karli.
Ben de ayni plani yapıyorum su an, ingilizce ve turkce ayrı icerik hazirlayacsgim.

  • stavro  (23.02.19 12:20:19 ~ 12:21:10)
nerede açtığın değil nereden izlendiğin önemli. hiçbir reklam veren bu kanal kraliçemizin hemşehrisi ama yozgattan izleniyor diye daha fazla para vermez.

  • Wasking  (23.02.19 12:25:06)
Lokasyon farkediyor efsanesini turk youtuberlar uydurdu biz fazla kazanmiyoz abi diye.

  • stavro  (23.02.19 12:29:28)
nereden izlendiği önemli. türklerin bgbg 1-2 tl civarı. benim 19-20. 20 kat fark var.

  • all good things to those who wait  (23.02.19 12:31:25)
@all good

Senin izleyiciler nereden? 20 kat büyük fark.

Bir de genel soru, o zaman tıklanma başına net bir fiyat yok, her kullanıcıya göre farklı. Milletin tık balı ücret dediği şey sadece kişi başı ortalama o zaman?
  • reyals  (23.02.19 14:32:48)