Kedimin patisine olta iğnesi battı çıkaramıyorum

Gecenin bu saatinde cevap veren olur mu bilmiyorum...

Kedim malzeme odasına girdi ve küçük bir kaza geçirdi. Patisine olta iğnesi battı i.hizliresim.com

Kendim çıkarmayı denedim ama çengelli tarafı içinde olduğu için zorladığım anda canı çok yanıyor.. çıkaramıyorum. daha da zorlarsam içinde kırılır kalır kangren olmasından korkuyorum.

Gidebileceğim bir vette yok sabahı beklemek zorundayım uyuyamıyorum da.. Napabilirim? sabaha kadar ne yapmam lazım akıl fikir verirseniz çok memnun olurum..

Nobetci eczaneden passiflora al. Arkadaşı uyut. Sonra çalışarak çıkarmaya bak.

  • habarbey  (23.02.19 04:24:18)
Steril çalışman lazım ama gozardi etme. Bir de elizabet varsa takarsin yalamasin. Dikecek kadar bir hasar yaratmayacagini varsayiyorum. Mümkünse yanında bir kişi daha olsun.

  • habarbey  (23.02.19 04:27:05)
kendim hayatta yapamam.. Zaten çok canı yanıyor ani hareketle denedim olmadı:( şimdi bir köşede uyumaya çalışıyor kızım.. sabah bir an olsada gitsem vete diye bakıyorum.

Evde oksijenli su var aslında döksem faydası olur mu..
  • pis fakir  (23.02.19 04:33:18)
İnanın çok denedim. Babamı bile uyandırdım ikimiz denedik. Çıkaramadık yerinde durmuyor zaptedemiyoruz. Çok bağırıyor.

Kendimi çok berbat hissediyorum:(
  • pis fakir  (23.02.19 04:48:36)
Kendini berbat hissedecek bir şey yok. Uyuşması lazım bir şey yapman için. Soğutucu sprey de iş görebilir.

  • habarbey  (23.02.19 05:02:56)
Ben de bir kere bir koyda kamp yaparken mal gibi oltanın ucunda yemle bırakmışım sahilde. Martının biri gel sen yemi ye. Gagasından yanağına girmişti iğne. Kestik ama iğneyi çıkartamadık. Uçtu gitti. Pişmanlık hala bende. Yaşıyorsa affetsin.

  • habarbey  (23.02.19 05:08:48)
evimde o tür bir sprey maalesef yok. şu an kucağıma geldi uyuyor.. Umarım yarına hasarsız atlatırım kangren felan olmasından korkuyorum sadece.. gece olmasaydı bu olay çok iyiydi.. zamanlaması harika.. ahh

  • pis fakir  (23.02.19 05:09:46)
Youtube'da olta ignesi nasil cikarilir videolari var. Ingilizce arat. Insan'da ise yariyor ama kedi nasil olur? bilemem.

  • tezek  (23.02.19 05:10:36)
Sakinleştirici vererek iğne çıkartıldı.. cevap verenlere teşekkür ediyorum sağolun.

  • pis fakir  (23.02.19 11:04:57)
Boyle durumda bir tane bos kagit bardak ya da benzeri bisey bulun. Etrafina gecirip bantlayin(kedinin boynuna gecirilen plastik sey mantigi). Boylece igne saga sola degemez.

Ilkyardim kursunda gormustum, goze cisim batinca bu sekilde idare ediyorlar.
  • acemi  (23.02.19 11:15:01)