[]

kahve dünyası filtre kahve çok ince çekilmiş - Frenchpress e uygunluğu?

Mağazadan aldığım kahve bu- (git: www.kahvedunyasi.com) kilitli ambalaj hazır çekilmiş
halde...

Evde çektiğim resimler:
1- bu önceden aldığım guatemala kahvesinin frenchpress için çekilmişi eksiup.com

2- bu ise dün aldığım hazır filtre kahvenin resmi
eksiup.com

bu kalınlık farkı normal mi?

 
Hazır çekilmişse büyük ihtimalle makine ve kağıt filtre için çekilmiştir. Press'in deliklerinden geçeceği için fincana aldıığınız kahve tortulu olur, makinede yapsanız ya da kağıt filtreyle pour over yapsanız daha iyi sonuç alırsınız.


  • kobuzchu kiz  (22.02.19 13:55:45) 
Normal. Filtre Kahve toz şeker gibi olur.


  • malheiros  (22.02.19 14:08:30) 
ikinci resimdekini french press ile yapıyorum sıkıntı olmadı hiç tortu vs. anlamında.


  • sutlu nescafe  (22.02.19 14:31:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.