Aynı kurumun iki ilanına başvurmak

Merhaba,

Aynı kurumun birbirine çok yakın nitelikler gerektiren, iş tanımı neredeyse aynı fakat farklı şehirlerde iki pozisyonu var.

İlgili ilanlardan birine başvuru yaptım. Başvurumdan bir süre sonra diğer ilana çıktılar, o esnada başvurduğum ilandan mülakata alındım.

Fakat aklım diğer ilanda kaldı, çünkü o şehirde yaşamayı daha çok istiyorum.

Mülakat sonucunu öngöremiyorum, iki hafta içinde iletişime geçilecekmiş, ama bu esnada diğer başvuramayıp daha çok istediğim ilanın kapanma olasılığı var tarih itibariyle.

Araştırdığım kadarıyla, aynı kurumun iki ilanına başvurmak doğrudan elenme sebebi olabiliyormuş "bu kişi ne istediğini bilmiyor" düşüncesiyle.

Öte yandan, ben çok alakasız ilanlara başvurmuyorum, sadece şehir farklı.

Kararsız kaldım, ne yapmalıyım?

Bir iş görüşmesine giderken açık olan birkaç ilanına başvurmuştum. Mülakatta bana "neyi istediğine emin değilsin daha nasıl işe alcaz seni?" demişlerdi. Çağırılırsan mülakatta söylersin şu pozisyonla da ilgileniyorum diye.

  • kablelvuku  (22.02.19 13:48:52)
direkt iş görüşmesinde söyleyebilirsiniz bence. İK'cılar bu tip taleplere sandığımızdan daha açıklar. özellikle yurtdışı ise.

  • captainobvious  (22.02.19 13:50:01)
bunu diyen insanlar nerede yaşıyor ya? amk beyinsizleri. türkiye'de sanki insanların iş seçme lüksü var. tabii ki insanlar farklı ilanlara başvuracak. biri olmazsa diğerini istiyor işte.

  • tute  (22.02.19 13:50:30)
@kablelvuku, @captainobvious, diğer ilanın mülakatında belirtmeyi düşünemedim (görüşmeler konusunda biraz çömezim). Şimdi diğer ilana başvurursam çağrılmadan elenmekten korkuyorum :(

  • amabunuyapmayacaktin  (22.02.19 14:03:19)
Başvurmayın ilana, itici gözükür. Onlar zaten o pozisyona değil başka bir pozisyona düşünürlerse sizi teklif ederler. Mülakat geçmiş ise yapacak bir şey yok. Anlıyorum sıkıntınızı fakat o ilana da başvurmak biraz riskli şu an.

  • kablelvuku  (22.02.19 14:06:00)