macbook için fare..

merhaba,

macbook'un var kullanmaya pek alışamadım.
mouse ile kullanmak istiyorum.

usb-c girişi olduğu için usb-tak çalıştır mouselarımı kullanamıyorum

sizce nasıl bir yol izleyeyeyim?
1- usb-c dönüştürücü al, hem lazım olur hem genel mouseları kullanırsın
2- macbook uyumlu (usb alıcısız bir kablosuz mouse) satın al - böyle bir ürün bulamadım piyasada..
3- apple magic mouse satın al (çok pahalı olduğundan almak istemiyorum)

1- Usb-c donusturucu al, baska seyler icin de lazim oluyor. Ben HyperDrive kullaniyorum, bayagi memnunum.
2- Bluetooth mouse diye bakarsaniz bulursunuz. Microsoft kullaniyorum, ondan da memnunum. USB donusturuculu kullandigimda pek verim alamadim. O yuzden donusturucu olsa bile bluetooth oneriyorum.
3- Cok pahali.
  • evrim halkasi  (22.02.19 03:33:12)
3- magic mouse ergonomik degil, en azindan cogu kisi icin. bi apple store'da deneyin begenirseniz alin, epey kullanisli da olabiliyor.

1- apple'in official donusturucusu bok gibi gorunuyor. daha boyle macbook tasarimina benzeyen, slot gibi takilan, icinde bicok port olan versiyonlari tavsiye ederim. aliexpress'ten falan hem ucuz hem kaliteli bisiler bulabilirsiniz iyi saticilardan.

2- ben usb'li wireless mouse kullaniyorum 2015 pro'm oldugu icin ama onda bile rahatsiz ediyor tak cikar vay kayboldu falan. daha yeni o usb alicinin kabi cikti mesela. ben de ustteki arkadas gibi bluetooth mouse oneririm. ben de alicam en kisa zamanda. logitech m280 kullaniyorum suan, ona benzer boyut ve ergonomide bisi bakiorum.
  • hjarteblod  (22.02.19 05:42:58)
2. El magic mouse alabilirsin. 150 ye aldım sahibindenden. Yine az değil ama en azından 750 değil.

  • bir ileti paylastim  (22.02.19 08:11:59)
Logitechin hem wireless hem bluetoothlu modelleri var ben onlardan kullanmıştım.

  • sta  (22.02.19 10:27:38)
Bluetoothlu bir mouse al kesinlikle. Zaten az usb portu oldugu için alıcılı mouse sorun olabiliyor.mirosoft 3600 modeli f/p olarak iyidir.

  • bisorumolacaktı  (22.02.19 10:33:41)
usb-c donusturucu hakkinda bir bilgi paylasayim:
ya bu port da olsun bu da olsun icinde bicok port olsun falan demeyin. neye ihtiyaciniz varsa o islevi gorecek bir donusturucu alin usb 3.0 ve sd card mesela sadece 2 portlu bir donusturucu alin, sebebi ise sadece mouse kullansaniz bile diger portlarin da devamli aktif olmasi ve macbook'un bataryasini somurmesi. 8 saatlik kullanim 4 saate inebiliyor bu yuzden. aklinizda bulunsun.

magic kullanissiz +1

www.reddit.com
  • melancholia  (22.02.19 10:50:46 ~ 11:20:01)
harika cevaplar teşekkür ederim hepinize

  • idrakedene  (23.02.19 19:06:11)