Bıyık niye moda değil?

Neden şimdiki erkeklerin hepsi sakallı bıyıklı hepsi birbirine benziyor?

Bir Zamanlar Çukurova'yı izliyor bizimkiler. Hep gözüm takılıyor oradaki başrollere. Mesela biri beyle:

diziseti.tv

Sakal yok, sırf bıyık.

Çok daha estetik değil mi? Neden şimdi bu moda değil ki? Olm içinizden bir beyfemdi yapsın bunu da ülke geneline yayılsın. HADİ!

40 yas altindaysaniz ve biyik birakiyorsaniz, yasiniza yas ekler biyik. 3-5 yas yasli gosterir. ben boyle gozlemledim.

sakal modasi da bence usengeclikten. millet her sabah sinekkaydi olmaya usendiginden sakal uzatiyor. sonra da buna moda diyor. bildigin tembellik.
  • Leonardo~Da~Vinci  (22.02.19 00:19:55)
Gündelik hayatta gördüğümüz daha Ortadoğu tarzı değil mi ki?
@cesario

  • dont eat me  (22.02.19 00:20:45)
bıyık çirkin bi şey çünkü.

Sakal ortadoğu gibi durmak zorunda değil. Dünyada da sakal moda ve ABD ve Avrupa'da da sakallılar var. Ama belli bi iki hipster dışında bıyık modası pek yok oralarda. Popüler kültürümüz de batı endeksli olduğu için bıyık çirkin geliyor.

Ayrıca sinekkaydının abartıldığını düşünüyorum. Bir erkek olarak kararında bir sakalın erkeklere sinekkaydıdan daha çok yakışıyor bence
  • nundu  (22.02.19 00:29:12)
bir de ibrahim tatlıses bıyığına bak öyle karar ver :) yüzde 90 ibo bıyığı var erkeklerde.

  • prasinos  (22.02.19 00:43:26)
Hayaller senin paylaştığın foto olabilir. Ama gerçekler
goo.gl
  • bos gezenin bos ustasi  (22.02.19 00:46:15)
artık siyasi simge oldu ondan :-) tiz kellesi vurulaa

bak buraya yazıyorum, ilerde bu bıyığı yasaklamaya kalkacaklar :D
  • windows95  (22.02.19 00:49:06)
30 yaş altı erkeklerin büyük kısmında düzgün bıyık çıkmıyor. gür ve şekilli olması gerek bu tarz bıyık için, sakal bunu absorde edebiliyor.

  • biravekahve  (22.02.19 00:51:44)
@bos gezen

onlarda zaten altyapı yok. sakal olsa ne bıyık olsa ne. hiçbiri yakışmaz.
:(

editto: ikinci foto ikinci beyfemdiye gayet yakışmış. sakalı tamamen atsak iyi olur. kim bu yakışıklı acep?
  • dont eat me  (22.02.19 01:01:51 ~ 01:04:10)
Biyik icin hergun sinekkaydi tiras olman lazim.

  • acemi  (22.02.19 01:28:34)
benim bıyıklarım gür. evlendikten sonra bir süre bıyık bırakmayı düşünüyorum.

şu an gereksiz yere ağır abi gibi görünmeye gerek yok
  • dafuq  (22.02.19 09:36:22 ~ 09:36:50)
Ben 6 aydır bıyıklıyım. Tezini çürüttüm.

  • datnet  (22.02.19 09:48:28)
o dizideki kıyafetler neden şimdi giyilmiyorsa aynı nedenden. her devrin trendi farklı! sakal da bıyık da bırakmam.

  • hocam  (22.02.19 10:19:01)
2011 yılından beri bıyıklarımı hiç kesmedim, bazen çene altı bazen o da olmadan öyle oynuyorum arada. Hafif turunculuk da var gören beğeniyor. Geçen işyerinde biri "sana özendim bıyık bırakıcam" dedi. 3 gün gezdi ortada çirkin çirkin 4. gün kesmiş dedim noldu? "hanım kızdı kestim"

özet ile evlilik bıyığa engel.
  • kablelvuku  (22.02.19 10:30:37)
Bıyık ve sakal bakımlı ise yakışmadığı erkek yok.
Sinekkaydı saçmalığının ise yakıştığı erkek yok. İçim kalkıyor bıyık dahil sinekkaydı erkek olunca.
Üsüturuplu bırakılınca seninle aynı fikirdeyim.
Bıyık Ortadoğu adeti ise demek ise cahillik ve yobazlık
Bir de bıyığın sakalın dönemle ilgisi yok, bıyık ya da sakalsız erkekler kendilerini yakışıklı ya da çekici sanmasın.
  • damladamla  (22.02.19 11:34:54)