[]

Kariyer.net'i aşabilmek ama nasıl?

Selam kalifiye insanlar, istihdam umuduyla araştırdığım her kapının ardı Kariyer.net denilen insan pazarına açılıyor ve ben buradan yaptığım herhangi bir başvuruya görece uzun bir süredir olumlu veya olumsuz reaksiyon alabilmiş değilim, hatta başvurduğum ilanlar tekrar tekrar yenilendiği için ateri 101 games tadına aynı bölümleri görüyor gibiyim :)
Bu süreçte detayları bana uygun ilanlar da sitede/insan kaynakları sayfalarında peydah olurken bu Kariyer.net denen insan pazarını komple baypas ederek mevcut ilanlara başvuru yapılabilir mi? Eğer mümkünse sizce nasıl bir yöntem izlenmeli veya başka bir kanaldan ulaşmak insan kaynakları asistanının gözünde negatif bir izlenim yaratır mı?

Maaşınızın 5 kat artmasını diler önerileriniz için teşekkür ederim =)

 
Niye negatif bir izlenim yaratsın hocam? İş aramak öyle bir şey değil. Malum siteden sıkıldıysanız şirketlerin ik, info maillerine kısa bir ön yazıyla cv'nizi iletiniz.

Aşırı güzel dileğin için teşekkürler.
  • datnet  (21.02.19 15:12:51 ~ 15:27:41) 
linkedin'den firmanın ik yetkilisinin adını soyadını öğrenip, firmayı arayıp x'in mail adresini alabilir miyim diyip, mail atabilirsin. artısını eksisini bilemem.


  • scudman1  (21.02.19 15:36:31) 
kariyer.net den biri düzgün bir iş bulsun gelsin bide beni bulsun o kadar net söylüyorum çok kötü bir site ilklerden olduğundan isim yaptı ama
o ilanlar nedir öyle ya hiç mi denetlenmez bir ilan açmış şirketin biri hem muhasebeci hem finansçı hem satın almacı hemda aşçı ilanını tek ilanda çıkmış hepsini aynı anda istiyor emek sömürmenin ismi Insan kaynakları olmuş aynı şirket akşama masajada çağırırsa şaşmam doğrusu

  • baknedicem  (21.02.19 15:50:36) 
Sektor ne? Yazilim sektorunde kariyer.net kullanilmayi birakali yuzyillar oluyor, linkedinden yuruyoruz biz.


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (21.02.19 16:15:13) 
@eksi sozlukte eksiyen adam, sektör yaşam bilimleri&sağlık diyebiliriz, gerçi keşke ben de yazılımcı falan olsaymışım kenardan, kısmet :)


  • fretboard  (21.02.19 16:21:26) 
Insanlar cok caresiz. Evde, ekran karsisinda olmanin verdigi rahatlikla her yere basvuruyorlar. Profillerini, egitim bilgilerini dogru duzgun doldurmuyorlar. Cok yanlis bilgi veren var.

Gecmiste, farkli zamanlarda Kariyer.net'e en az 10 pozisyon icin ilan verdim. Yurt disi icin muhendis ariyordum. Yuksek lisans mezunu ve 5 yillik tecrubeli olanlari goruntuleyebilmek icin filtreliyordum aday havuzunu. Bir suru, garson, sekreter, ogretmen, tekniker cv'si goruntuleniyordu. Bu insanlar yuzunden duzgun CV'leri goruntulemenin zor oldugunu hatirliyorum.

Hatta bir keresinde basvuran elemanin biri CV'sine Cumhurbaskani ile fotografini koymustu :)

Yine gorustugum adaylardan birinin ilani dogru okumadigini, yurt disindaki bir is icin gorustugunun farkinda olmadigini farkettim is gorusmesi sirasinda.

Kariyer netten ziyade insanlarin bu tutumlarindan dolayi yildik. Head Hunter tabir edilen IK firmalari var. Onlara odeme yapip, dogru duzgun nereye, neye basvurdugunu bilen, dogru yerden mezun olmus 3-5 CV alip sadece onlarla gorusmeye basladik. Bu sekilde muhendis pozsiyonu icin, kendini muhendislik mezunu gosterip is arayan asci, garson, sekreter vs. profillerinde zaman kaybetmekten kurtulduk.

Durum bu sekilde yani. Kariyer nette degil sorun. Sorun isverenle, is arayani bir araya getiren bu platformun suistimal edilmesi...
  • hey corc versene borc  (21.02.19 16:41:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.