gram altın'ın fiyatının artması bekleniyor diye yapılan haber

Bir çok kanalda yapıldı bu haber. Bugün canlı canlı izledim bir kanalda.

Garip bulan bir tek ben miyim? ince mi var yoksa?

Sen medya kuruluşusun, nasıl gelecekten haber verirsin???
yönlendirme mi?

anlaşıldı kesin düşecek. biraz şortlayayım

  • dafuq  (20.02.19 15:05:03)
Amerika dolar faizini arttirma konusunda nazlaniyor.Altinin onsu dusuk Faiz sever.Bu ons fiyati icin pozitif.Obur taraftan dolar/TL kuru da minimumlara Yakin su an.Ileride artmasi bekleniyor.Gram altini olusturan iki kalem de artacaksa gram altinin artma ihtimali cok yuksek bu sene. Beklentiler onsda 1400 USD,Dolar TL de %10-15 artsa yeter

  • turkuaz  (20.02.19 15:19:33)
medyumluk yapmiyorlar. sonucta yarin hava gunesli olacak da deniliyor. bu da gelecekten haber ama arkasinda bilimsel calismalar mevcut. ekonominin de buyuk bir kismi bilimsel ve istatistiksel verilere baglidir. simdi gram altin fiyati dedigimiz sey turkiye icin iki seye bagli
1- USD/TRY kuruna
2- XAU/USD kuruna altinin TL fiyatini bu iki degerden baska etkileyen birsey yok. hangisinin neden artacagi/azalacagi da belli basli seylere bagli. elimizdeki bu verilere bakarak USD TRY karsisinda %1 deger kaybedecek XAUUSD kuru %3 deger kazanacak sonucuna variyorsak gram altin fiyatinin artmasini bekliyoruz diye sonuca varabiliriz.
  • crucio  (20.02.19 20:59:19)
yukarıdaki arkadaşlar uzun uzun yazmışlar artmasının sebeplerini ama bu haber çıktıgından beri düşüyor :)

altın için 1400 maks. 1-2 sene içerisinde 1000 dolar altını göreceğimizi düşünüyorum
  • dafuq  (22.02.19 10:18:56)
@dafuq

benim aklıma euro ve doları dizginlemek için kanalize etme yönlendirmesi olarak geldi.
  • Techsavvy  (22.02.19 11:59:14)
@techsavy altın son dönemde çok yükselince bu haberler sadece ülkemizde değil, yurtdışında da çıkmaya başladı. ben buraların dolar bazlı tepeler oldugunu düşünüyorum

  • dafuq  (22.02.19 12:55:00)
bu soru 20 şubatta sorulmuş. "anlaşıldı kesin düşecek. şortlayayım" yazmışım

o gün dolar bazında zirve yapmış ve o günden bu yana düşüyor.

görüldüğü gibi yine yanılmadık kazandırdık :D
  • dafuq  (28.04.19 20:21:46)
gram altini dolara gore shortlayabileceginiz platform var mi?

Benim gordugum gram altin usd sayesinde TL'ye gore iyi artti ama ons dustu.Ons da artarsa deli yerlere gelir TL bazinda.SOnucta TL'ye gore sortlanmayacak bir meta
  • turkuaz  (29.04.19 10:19:01)