[]

yeşilçay ve kahvedeki kafein miktari

farklı mı? çünkü ne zaman yeşilçay içsem çarpıntı yapıyor, ama günde 4 bardak kahve içsem çarpıntım olmuyor.
 
siyah çayda 40 mg yeşilde 20 mg kahvede de 20 mg demişler

googledan baktım

belki yeşil çayın metabolizmaya karışıp kafeini emiklemesi kahveye göre daha hızlıdır.

çünkü google demiş ki kahveden kafein hissedilirken, çay ve yeşil çaydan kafein etkileri pek gözlenmez.
  • killerbee  (19.02.19 15:19:56) 
kafein miktarı büyükten küçüğe kahve > siyah çay > yeşil çay diye biliyorum. son yıllarda siyah çayla kahveyi azaltıp yeşil çaya yüklendim ben de, herhangi bir yan etki yapmıyor.


  • sir gawain  (19.02.19 15:33:12) 
Etkiler kisiden kisiye degisiyor. Cok faydali oldugunu duydugumda kullanmaya baslamistim ama bana kesinlikle yaramiyor. Bagirsak sistemimi alt ust ediyor. Vucudunuzu taniyorsaniz dokundugunu hissetiyseniz fazla tuketmeyin bence.


  • nick konusunda kararsizim  (19.02.19 17:46:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.