Amerika-Avustralya-Kanada-Yeni Zelanda

İngilizce konuşulan ülkelere gidip 3 ay için (turist vizesi ile ) hem iş araştırması hemde kaçak çalışırsam para yapıp gelebilir miyim ? Sonuçta bizim paramızın yanında değerleri gitgide artiyorlar ..

Özelliklerim
-İstanbulda serbest avukat
-İnternet girişimciliğine ilgim var
-İnternet işlerinden biraz anliyorum
-Oradaki iş hacmi ve ticarete göre bir şey yapabilme potansiyeli
-İngilizcenin ilerlemesi vb

Hayır. Bir akıllı siz değilsiniz maalesef.

  • ruhen hastayim ben  (19.02.19 01:32:53)
En fazla kenar mahallede iş bulursun getirisi de " para " yapacak kadar değil orda karnın doyacak kadar olur
Abdden yeni döndüm
Avkatım
  • photo85  (19.02.19 01:41:49)
Daha iyisi için bkz kaçak çalışma dışında iş olanakları

  • photo85  (19.02.19 01:42:39)
Ne kadar çalışmaya hazır olduğunuza bağlı. Saati 12 dolardan haftada 80 saat çalışırsanız haftada 960 dolar eder, haftada 200-300 oda kirasına gitse 300 de gıda benzin vs diğer masraflara gitse 3 ayda 5bin dolara yakın biriktirebiliyor. Ha haftada 80 saat çalışmak kolay mı? Değil ama orası Amerika, 2-3 farklı işte haftada 80 90 100 saat çalışan on binlerce insan var.
Kaçak olarak çalışabileceğiniz az yer var tabi. yemek sektörü olabilir, benzin istasyonu olabilir.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (19.02.19 01:59:40)
Avustralya'da saati 12 dolardan kebabcilarda calisirsin. Kebabcilarda ingilizcen diil Turkcen ilerler. Seni en cok zorlayacak sey vize alman olacak.

  • tezek  (19.02.19 02:07:45)
Arkadaş daha yeni döndü. Mezun olur olmaz gitti. Markette raf falan yerleştiriyordu. Saati 10 dolardan.
Bazı akşamlar da pizzacı da iş yapıyordu.
6bin dolar birikmiş parayla döndü.
Ha ama noldu, çocuğun stresten saçları dökülmüş bir senede. Tosun gibi çocuk iğne ipliğe dönmüş.
  • adwokat  (19.02.19 02:15:54)
senin "ilgin, biraz anladığın, potansiyelin" olan konularda eğitim almış insanlar var
bkz: bilgisayar mühendisleri, yazılım mühendisleri vb

mesleğin de yurtdışında geçerli akçe değil malesef.
anca vasıfsız işçi olursun oralarda, onu da denemek/denememek sana kalmış.
  • Corc  (19.02.19 09:37:10)