kedi ve yavaş yediren mama kapları

bir kedimiz neredeyse vakumlayarak mama yiyor. sonra da hıçkırıp duruyor. yavaş yese sorun ortadan kalkacak.
yavaş yediren mama kaplarına baktığımda boyutlar büyük. sanki köpekler için.

bu tarz mama kapları + kedi ile hiç deneyiminiz oldu mu? gerçekten yavaşlatıyor mu? öneriniz olur mu?

mamayı değiştirmeyi de düşünün. biraz iri mama olsun ki kırmak zorunda kalsın. belki de yanlış mama (çocuk mamasını yetişkin kediye vermek gibi) veriyor da olabilirsiniz.

  • i dont know i dont care  (19.02.19 01:45:57)
@ i don't know 5 aylık bir kedi. belki dişleri değişince kırar ama şimdilik hiç umrunda değil hayvanın.
mamayı azar azar vermek dışında çözüm bulamadım henüz.

  • master of ceremonies  (19.02.19 08:15:58)
oyuncak gibi olanları deneyin, daha yavaş yiyor.

www.petburada.com
www.zooplus.com.tr

ben bu sitelerden koydum linkleri ama başka sitelerde aratırsanız daha ucuza da bulabilirsiniz. bende snack ball ve trixie brain mover var. ilkinde topa vururken hareket de etmiş oluyor, ikincisinde oyuncaktaki bölmeleri açarken falan düşünüyor,efor sarfediyor. böylelikle yine yavaş yiyor. yavalaştma amacıyla catit digger kullanan birini de tanıyorum, o da işe yarıyor.
  • slow like honey  (19.02.19 08:41:31)
Yarım litrelik pet şişeye mamanın geçebileceği delikler açıp kedinin önüne atabilirsiniz.

  • inawen  (19.02.19 10:31:46)
bizim tosunda şundan var, gerçekten yavaş yemesini sağlıyor:
www.zooplus.com.tr

tabi bazen götüyle tamamını devirip, önce korkup kaçıp, sonra usul usul yaklaşıp dökülen tüm mamaları yediği oluyor.
  • the end of time  (19.02.19 12:25:24)
@slow like honey, @the end of time oyuncak gibi olanları incelememiş, mama kabı diye aratmıştım. ilgisini çekebilir gerçekten.
@inawen güzel bir fikir. deneyeceğim kesinlikle.

daha basit kapları görmüştüm. sorum ilk başta ona yönelikti. iyi ki sormuşum.
(bkz: https://www.zooplus.com.tr/savic-yavas-yemek-yediren-melamin-mama-kabi)

aklıma takıldığı kadar varmış. sizin önerileriniz daha mantıklı.
  • master of ceremonies  (19.02.19 15:03:33)
daha çok küçükmüş. alışır zamanla. hızlı yemnesi normal şmdilik.

  • i dont know i dont care  (19.02.19 23:03:12)