[]

Penaltıda dönen topu tamamlamak gol değil mi?

Merhaba,

Bugünkü Trabzon maçında Sosa penaltı kullandı. Top direkten dönünce tamamlayıp golü attı. Ama hakem dönen topu tamamladığı için golü vermedi. Ve rakip takım endirekt serbest vuruş kullandı.

Kural mı değişti, dönen topu tamamlamak gol değilse neden bütün futbolcular vuruş yapılır yapılmaz kaleye doğru koşuyor? Yoksa bu kural sadece penaltıyı kullanan futbolcu için mi geçerli?

Şimdiden teşekkürler.

 
Vuruşu yapan oyuncu, top başka bir oyuncuya dokunmadan önce topla ikinci kez oynayamaz


  • baknedicem  (18.02.19 02:17:57) 
Direğe çarpıp döndüğü içindir. Kaleciden dönseydi başkasına değdiği için tamamlayabilirdi.


  • glamdr1ng  (18.02.19 07:31:48) 
yukarıdaki cevaplar doğru. bu kural futbolun en temel kurallarından birisidir


  • dafuq  (18.02.19 09:37:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.