[]

Amerikan bağımsızlık savaşını anlatan bir film izledim

karşılıklı dizilip siper almadan birbirlerine ateş eden sonra silahlarını tekrar doldurana kadar bekleyen askerlerin yaptığı tarihi açıdan doğru olsa da beni şaşırttı: niye böyle savaş yapıyorlardı ki? Sanıyorum napolyon savaşları da böyle yapılmış. Siper savaşına ne zaman geçildi peki? 1. Dünya savaşına kadar böyle gitmemiştir heralde. Kalkan zırh falan da kullanmıyorlar. Osmanlı da mı böyle savaşıyordu acaba süvarilere tabanca verip salsan daha mantıklı. Bunu anlatan ingilizce türkçe kaynaklar biliyor musunuz?
 
savaşın saçmalıklarından :) etik savaş (kişisel yorumum sadece)
siper savaşı çok mu "manalı" :) (yine kişisel yorumum)

  • i dont know i dont care  (17.02.19 17:35:28 ~ 17:35:39) 
Konu dışı olacak ama filmi beğendiniz mi ve beğendiyseniz adı neydi?


  • kojonotsuki  (17.02.19 17:57:26) 
@care vurulacağını bile bile durmak saçma geldi. düello mu yapıyorsun yani. orta çağda bile kalkan varmış keklik gibi avlanmıyormuş insanlar.


  • her gece aç  (17.02.19 20:18:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.