Tilkiyi nasıl uzaklaştırabiliriz?

15-20 tavuğun olduğu bir kümesi var babamın. Son zamanlarda birer ikişer tilkiye kurban gidiyorlar.

Tilkiye zarar vermeden nasıl tavuklardan uzak tutabiliriz? Geldiği yeri biliyoruz ama bir türlü vazgeçmiyor, neredeyse her gün gelmeye başladı kaynağı bulunca.

sınırları sağlamlaştırmaktan başka çare yok bildiğim kadarıyla. bahçede tavuk besleyenler olmasa tilkilerin soyu çoktan tükenirdi diye düşünüyorum.

  • idrakedene  (16.02.19 18:47:34)
hayvanları rahatsız edip uzak tutan bazı sonik cihazlar var

  • kasapsevenkoyun  (16.02.19 19:42:13)
Benim babam kapan, tuzak gibi şeylere acayip meraklıydı. Rambo-İlk Kan filmi var ya aynı öyle :) El becerisi de vardı. Ahşaptan böyle şeyler yapardı içine et parçası takar hayvan eti ısırıp çekince şakk diye yakalanırdı. Sabah bakardım acaba bu gece ne yakalanmış diye. Enteresan bir şekilde o zararlı hayvanın bir daha meskenimize uğradığını görmezdik. Böyle şeyler yapabilirsiniz. YouTube'da öğretici videolar var.

  • heidi'nin dedesi  (16.02.19 19:43:55)
Tavukların durduğu alanın etrafını yerin altından kapatacaksınız. Toprağın üstüne yaptığınız tel örgü, toprağın altında da devam edecek yani.

  • grgn  (16.02.19 21:32:45)